Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Fot. Muzeum Historii Katowic.

Redakcja
Pogoda będzie dopisywała przez najbliższe dwa dni, więc specjalnej zachęty do wyjścia z domu raczej nie potrzeba. Jeśli ktoś szuka inspiracji, to służymy pomocą. Na pewno największych tłumów można spodziewać się podczas Nocy Muzeów.

SOBOTA 

Subotnik ukraińsko-polski

Nowi mieszkańcy Katowic z Ukrainy wspólnie z innymi katowiczanami posprzątają zaśmiecony teren. Subotnik oznacza to samo, co u nas czyn społeczny. W akcję zaangażuje się około 70 mieszkańców akademików w Ligocie. Uczestnicy mają wysprzątać okolice stawu i skwer nad Ślepiotką oraz dolinę Ślepiotki przy ulicy Armii Krajowej.  Zbiórkę przewidziano na godz. 10.00. Więcej TUTAJ.

III Mistrzostwa Katowic w Biegu Górskim

Impreza biegowa, która mimo dopiero dwóch edycji zdążyła już zdobyć sporą popularność wśród miłośników biegania. Organizatorzy zadbali o to, żeby uczestnicy mocno się spocili i mieli trochę pod górkę. 5-kilometrowa trasa prowadzi na hałdę w Kostuchnie. Dla zawodników, dla których jeden podbieg to za mało, jest jeszcze 11-kilometrowa trasa przez hałdę w Murckach. Start o godz. 11.00. Więcej TUTAJ.

Noc Muzeów w Katowicach i Chorzowie

Kilkadziesiąt wydarzeń w Katowicach i nie tylko. Noc Muzeów może przyciągnąć tłumy. W Katowicach goście instytucji wejdą w miejsca, które na co dzień nie są dla nich dostępne. Zobaczą specjalnie przygotowane na tę okazję spektakle i koncerty, porozmawiają z twórcami wystaw. W Chorzowie czeka m.in. przejażdżka zamienionym w galerię tramwajem, warsztaty, podczas których uczestnicy wcielą się w rolę hutników oraz spotkanie ze śląskimi straszkami i innymi potworami. Więcej o atrakcjach przygotowanych przez kilka instytucji pisaliśmy TUTAJ.

NIEDZIELA 

Bass Astral w P23

Producent znany z duetu, który przyciągał na koncerty tłumy, wystąpi w Katowicach. Tym razem solo. Jak zapowiada, w swoich utworach łączy romantyczne i mocno basowe beaty z brzmieniem klasycznego pianina. Na koncercie zabrzmią kawałki z płyty Techno do miłości. Impreza rusza o 20.00. Wstęp kosztuje 85 zł. Bilety można kupić TUTAJ.

CAŁY WEEEKEND

Millennium Docs Against Gravity

Od czwartku trwa ogólnopolski festiwal filmów dokumentalnych. W weekend można obejrzeć sporą część przygotowanego w tym roku repertuaru. Wśród propozycji film o bytomskim lombardzie. Pokazowi będzie towarzyszyła wyprzedaż garażowa. Szczegóły TUTAJ. Poza tym więcej o festiwalu pisaliśmy TUTAJ.

1. Katowicki Lotny Festiwal Piwa

Kilkudziesięciu wystawców, u których można się napić i najeść. Od piątku do niedzieli potrwa pierwsza edycja Lotnego Festiwalu Piwa. W ofercie propozycje piwne kilkunastu browarów z całej Polski. Mniej więcej tyle samo będzie food trucków, które zaserwują swoje dania. Poza rzemieślniczymi piwami skosztować będzie można mocniejszych alkoholi. Impreza potrwa do niedzieli. Stoiska będą czynne w sobotę od południa do 22.00, a w niedzielę o dwie godziny krócej. Więcej TUTAJ.

Weekend w Centrum Kato

Poznański duet klubowy Mordor Muzik występował na wielu uznanych festiwalach muzycznych w Polsce. W ten weekend wystąpią na tarasach Spodka. Impreza rozpocznie się w sobotę o godz. 21.00. Wstęp wolny. Więcej TUTAJ. W tym samym miejscu, ale w niedzielę, odbędzie się pokaz filmu, który po premierze cieszył się dużą popularnością. Palm Spring to bardzo nieszablonowa komedia romantyczna z  wielokrotnie powtarzanym motywem sci-fi. Pokaz rozpocznie się o godz. 20.30. Wstęp wolny. Więcej TUTAJ.

Parzymy Przelewamy biurowiec .KTW II

Targi dla miłośników kawy w nowo wybudowanym biurowcu. Parzymy Przelewamy to impreza skierowana zarówno do profesjonalistów, jak i amatorów. W wydarzeniu wezmą udział najlepsze polskie palarnie i kawiarnie. Będzie można zrobić kawowe zakupy, a dodatkowo wziąć udział w różnych wydarzeniach towarzyszących. Podczas dwudniowej imprezy odbędą się regionalne eliminacje do Mistrzostw Polski Aeropress i coffee ride, czyli wycieczka rowerowa. Targi będą czynne w godz. 10.00-18.00. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*