Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Pierwszy weekend jarmarku świątecznego na Rynku, koncerty i muzyczny festiwal u sąsiadów. To niektóre z propozycji na ten weekend. Zapraszamy na nasz cotygodniowy przegląd. 

SOBOTA

Mery Spolsky w kinie Rialto

„Jestem Marysia i chyba się zabiję dzisiaj” to tytuł pierwszej książki Mery Spolsky, która nie jest jednak znana ze swoich literackich dokonań. Za to w ciągu kilku lat stała się jedną z najpopularniejszych popowych wokalistek w Polsce. Jej występy na żywo przyciągają tłumy, a teraz w końcu dotrze do Katowic. Jak sama zapowiada, ta trasa jest szczególna: „LIVE ACT to nie będzie koncert, ani spektakl czy odczyt książki, nie będzie to też monodram. Więc co to będzie? To będzie stereodram! Czyli miks tego wszystkiego„. Bilety w cenie 99 zł można kupić TUTAJ.

NIEDZIELA

Daj Pieskom Pobiegać i Kotkom Pomruczeć 

Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Katowicach po raz kolejny zaprasza do odwiedzenia swoich podopiecznych. Można zabrać psy na spacer i spędzić czas z kotami. Trzeba się jednak do tego odpowiednio przygotować Należy mieć ze sobą dowód osobisty lub przyjść z osobą z takim dokumentem, odzież, której nie będzie żal pobrudzić i smakołyki. Spacery odbywają się w godzinach od 10.00 do 14.00, ale ostatnie spacery mogą się zacząć najpóźniej o 13.30. Więcej TUTAJ.

Grandbrothers w Jazz Club Hipnoza 

Dwóch muzyków i dwa różne muzyczne światy, które połączyli pod nazwą Grandbrothers. Erol Sarp i Lukas Vogel poznali się na uniwersytecie w Dusseldorfie. Pierwszy jest jazzowym pianistą, a drugi tworzy syntezatory. Klawisze brzmią u nich bardzo oryginalnie, bo obok preparowanego fortepianu muzycy używają m.in. unikalnej aparatury domowej roboty oraz zaprojektowanego na zamówienie oprogramowania komputerowego. Panowie dużo eksperymentują z klasycznymi kompozycjami, więc poruszają się w wielu muzycznych gatunkach od jazzu, przez hip-hop po muzykę klubową. Wstęp kosztuje 50 zł. Koncert rozpocznie się o godz. 20.00. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

Jarmark Bożonarodzeniowy 2021 na Rynku

Jarmark potrwa do 23 grudnia, ale nie może zabraknąć go w tym zestawieniu, ponieważ to będzie pierwszy tydzień atrakcji na Rynku. Jest kilkadziesiąt stoisk, na których można zaopatrzyć się w prezenty, ozdoby i przysmaki. Poza tym na miejscu też jest co zjeść i czego się napić. Nie powinny być zawiedzione dzieci, bo przygotowano dla nich sporo atrakcji. Więcej TUTAJ.

Chorzów Vinyl Festival 2021

Impreza nie tylko dla miłośników winyli, ale w ogóle dla pasjonatów muzyki. Podczas kolejnej edycji Chorzów Vinyl Festival zaplanowano wykłady i spotkania z artystami oraz kolekcjonerami. Będzie odsłuch premierowych i jubileuszowych wydawnictw, a także giełda płytowa. Poza tym koncerty i dj sety. Wystąpią m.in. Ewa Bem, zespół Błoto oraz Eskaubei i Tomasz Nowak Quartet. Bilety na koncert od 30 zł do 90 zł. Wydarzenie odbywa się w Sztygarce i w MDK Batory. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*