Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Katowice Tattoo Konwent 2019, fot. Bartek Modrzejewski.

Redakcja
Weekend zapowiada się ciepły i słoneczny. To dobrze, bo będzie się sporo działo. Tatuaże, koncerty i targi to tylko niektóre z propozycji. Jest w czym wybierać, więc zapraszamy na nasz cotygodniowy przegląd weekendowych wydarzeń.

SOBOTA

Katowicka Noc Kabaretowa 

Premierowe skecze i, jak piszą organizatorzy, czołówka polskich kabaretów. Przed publicznością w Spodku wystąpią: Kabaret Skeczów Męczących, Igor Kwiatkowski, Kabaret Smile, Kabaret Nowaki i Kabaret Młodych Panów. Początek wydarzenia o godz. 19.30. Bilety w cenie od 75 zł do 250 zł można kupić online TUTAJ.

Ekotyki, Galeria Szyb Wilson

Roślinne masła do ciała, owocowe peelingi, ręcznie wykonane mydła i tak dalej. To tylko niektóre z produktów, jakie zaprezentują wystawcy na targach kosmetyków naturalnych. Łącznie zaprezentuje się 60 firm. Często są to małe, rzemieślnicze i rodzinne przedsięwzięcia. Targi potrwają od 11.00 do 18.00. Wstęp jest wolny. Więcej TUTAJ.

Król w Fabryce Porcelany 

Król, czyli Błażej Król to młody artysta, który ma już na swoim koncie spore sukcesy. Oprócz nagród, jak Paszport Polityki i Fryderyk, dostał się przede wszystkim na największe sceny w Polsce.  Ma na swoim koncie kilka płyt, a w Katowicach zaprezentuje materiał z najnowszej pt. „Dziękuję”. Koncert rozpocznie się o godz. 20.00. Bilety w cenie 69 zł można kupić TUTAJ.

VTSS w P23

Impreza techno w postindustrialnej przestrzeni Fabryki Porcelany. Gwiazdą tej nocy będzie producentka i didżejka z Warszawy – VTSS. Od jakiegoś czasu to jedna z najbardziej rozchwytywanych kobiet na scenie klubowej. Towarzyszy jej będą: ANJA KRAFT, CAPO, NVYSN. Wejście przed północą kosztuje 40 zł, a po – 50 zł. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

Silesia Marathon 2021

Trzy dystanse pokonają zawodnicy, którzy w niedziele staną na starcie w Parku Śląskim. Kilka tysięcy osób weźmie udział w biegach na 21, 42 i 50 kilometrów. To będzie jedna z największych biegowych imprez w tym roku w Polsce. Pierwszy start już o godzinie 8.00, a pierwszy zawodnik na metę na Stadionie Śląskim powinien dobiec chwilę po 10.00. W związku zawodami w 4 miastach szykują się spore utrudnienia. Najdłuższe fragmenty trasy biegacze pokonają w Katowicach. O utrudnieniach pisaliśmy TUTAJ.

ROK LEMA: Stalowy gigant

Wyjątkowe seanse z wyjątkowej okazji. Na setną rocznicę urodzin Stanisława Lema Kino Kosmos włączy się w ogólnopolskie obchody Roku Lema. Pisarz inspirował swoją literaturą filmowców, a teraz będzie można zobaczyć filmy, które nawiązują do jego twórczości. W niedzielę wyświetlony zostanie film animowany „Stalowy Gigant”. Seans dla młodszych widzów odbędzie się w Muzeum Historii Komputerów i Informatyki. Po nim zaplanowano warsztaty z gier historycznych. Początek wydarzenia o godz. 16.00. Bilety w cenie 16 zł można kupić TUTAJ.

Wojtek Mazolewski w Hipnozie

Uznany jazzowy artysta wraca z nowym projektem. To będzie jeden z pierwszych koncertów, podczas których Wojtek Mazolewski zaprezentuje „Yūgen (幽玄)”. Artysta sięgnął w nim po swój pierwszy instrument – gitarę. Do współpracy przy tym projekcie zaprosił m.in. Joannę Dudę. Wstęp kosztuje 40 zł. Początek wydarzenia o godz. 20.00. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

Katowice Tattoo Konwent, Międzynarodowe Centrum Kongresowe

Wydarzenie nie tylko dla miłośników tatuażu. Podczas Tattoo Konwent w Katowicach oprócz konkursu, w którym zmierzą się najlepsi artyści w kilku kategoriach, będzie też masa innych atrakcji. Wśród nich m.in. koncerty pokazy pole dance w wykonaniu Bereniki Nienadowskiej-Krajewskiej, fireshow The Fuel Girls z Wielkiej Brytanii i pokaz człowieka gumy, czyli LUQO ART. Impreza potrwa przez cały weekend. Otwarcie bram w sobotę i niedzielę o godz. 10.00. Bilety w cenie 55 zł (bilet jednodniowy), 70 zł (bilet dwudniowy) będzie można kupić na miejscu. Pełny program można znaleźć TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*