Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
To będzie ciepły, a biorąc pod uwagę porę roku, można powiedzieć, że nawet upalny weekend. Temperatura dojdzie do 24 stopni Celsjusza. Dobrze się składa, bo kilka imprez odbywa się na zewnątrz. Jak co tydzień, przygotowaliśmy przegląd weekendowych wydarzeń.

SOBOTA 

4. urodziny BioBazaru, ul. Bracka 20

Targ w budynku dawnej Huty Baildon obchodzi swoje czwarte urodziny. Tego dnia będzie można nie tylko zrobić zakupy. Będą atrakcje dla dzieci i dla dorosłych. Dzieci wezmą udział w warsztatach z konkursami przygotowanymi przez animatorów. Będą pokazy kulinarne z dekorowania tortów połączone z degustacją. Poza tym odbędą się warsztaty szkoleniowe dotyczące zdrowych pleców. Urodziny BioBazaru ruszają o godz. 7.30. Wstęp na wydarzenie jest darmowy. Więcej TUTAJ.

„W wiosennym nastroju”, MDK Bogucice – Zawodzie (ul. Markiefki 44A)

Publiczność posłucha śląskich pieśni i melodii ludowych. Nie zabraknie popisów solowych artystów Zespołu Akordeonistów „Katowice-Kleofas”. Muzyczna grupa obchodzi w tym roku 30-lecie działalności. Koncert rozpocznie się o godz. 17.00, a wstęp jest wolny. Więcej TUTAJ.

Dzień otwarty oczyszczalni Gigablok, (ul. Obrońców Westerplette 89).

W godz. 10-15 będzie można zobaczyć miejsca, które na co dzień dostępne są tylko dla pracowników oczyszczalni. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

V Piknik Rakietowy, Planetarium Śląskie

To będzie jedna z ostatnich okazji na odwiedzenie Planetarium Śląskiego przed modernizacją. Pokazy rakiet różnego rodzaju, wyrzutnia pneumatyczna, dzięki której dzieci będą mogły wystrzelić w powietrze zrobione przez siebie rakiety. Poza tym odbędą się seanse, nie tylko dla najmłodszych. Nie zabraknie też wojskowej grochówki. Początek imprezy o godz. 10. Więcej TUTAJ.

Rodzina w kinie i Filmowe popołudnie dla dzieci, kino Kosmos

Dwa pokazy filmowe dla dzieci jednego dnia. Zanim rozpoczną się seanse będzie można usiąść i poczytać książki z serii „Basia”. Przygody Basi dzieci zobaczą później na ekranie. Seans będzie się składał z czterech odcinków serialu o bohaterce i potrwa godzinę. Drugie wydarzenie rozpoczną warsztaty dla dzieci, których tematem będzie podróżowanie. Po zajęciach wyświetlony zostanie film „Paddington 2”. Pierwsze atrakcje od godz. 14.30. Ceny biletów od 8 zł do 17 zł. Więcej o pokazie serii Basia TUTAJ. Z kolei szczegóły warsztatów i drugiego seansu są dostępne TUTAJ.

Dzielnica Brzmi Dobrze: Przesłuchania, Miasto Ogrodów

Różne muzyczne style, zespoły z różnych części Katowic i nie tylko. To najważniejszy etap kolejnej edycji akcji Dzielnica Brzmi Dobrze. Młodzi artyści zaprezentują się przed jury. W składzie m.in. Natalia Przybysz, Natalia Grosiak, Abradab i Robert Zembrzycki. Zespołów będzie łącznie 26, ale zakwalifikuje się maksymalnie 5. Przesłuchania będą trwał cały dzień i będą otwarte dla publiczności. Rozpoczęcie o godz. 10. Więcej TUTAJ.

SILESIA BAZAAR Kids vol.6, MCK

Kolejne targi niezależnej mody dziecięcej. Oprócz ubrań i akcesoriów dla najmłodszych będą też wystawcy oferujący różnego rodzaju produkty i usługi. Rodzice będą mogli wziąć udział w prelekcjach, a ich dzieci w warsztatach. Przez cały czas trwania imprezy dostępna będzie strefa gastronomiczna. Silesia Bazaar potrwa od 10 do 17. Ceny biletów wynoszą: 9 zł (normalny), 15 zł (rodzinny). Wstęp dla gości do lat 15. i powyżej 65. roku życia jest darmowy. Więcej szczegółów TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*