Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Źródło: tropemwilczym.pl.

Redakcja
Pogoda nie zachęca do wyjścia, bo temperatura w weekend nadal będzie utrzymywać się poniżej 0. Dla tych, którym mrozy nie są straszne, odbędzie się symboliczny bieg w Parku Kościuszki. Poza tym to będzie kolejny weekend z grami komputerowymi w MCK i Spodku. Na Rynku z tej okazji stanęła nawet strefa kibica. Zapraszamy do przeglądu weekendowych atrakcji w mieście.

SOBOTA

Marsylia w rytmie od Baroku do Bartoka, Klub Podróżnika „Rajza” (ul. Sołtysia 25)

Spotkanie z muzykiem, który na stałe mieszka w Marsylii. Jarosław Adamus zagra na skrzypcach i opowie o życiu w drugim największym mieście Francji. Ponadto wyświetlony zostanie film o atrakcjach Marsylii, odbędzie się degustacja francuskich serów, ciastek i nalewek. Wstęp wolny. Wydarzenia rozpocznie się o godz. 17.30. Więcej TUTAJ.

Anita Lipnicka & The Hats, kino Rialto

Wokalistka przyjedzie do Katowic z materiałem z płyty „Miód i dym”. Utwory w klimacie bluesa, country oraz folku zagra razem z zespołem The Hats. Po raz pierwszy będzie można posłuchać na żywo nowych utworów Anity Lipnickiej. Początek o godzinie 20.00. Ceny biletów od 55 zł. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych, Park Kościuszki

Dzień pamięci żołnierzy wyklętych przypadł w czwartek, ale uczczą go również biegacze. W ogólnopolskiej akcji weźmie udział ok. 60 tys. osób. O tym ile wystartuje w Katowicach będzie można przekonać się w niedzielę. Na bieg pamięci w Parku Kościuszki można zapisać się również przed startem. Zawodnicy pobiegną na 3 dystansach: 1963 m, 5 oraz 10 kilometrów. Każdy dostanie koszulkę z wizerunkiem mjr Hieronima Dekutowskiego ps. Zapora i pamiątkowy medal. Otwarcie biura zawodów o godzinie 8.30. Pierwszy bieg wystartuje o godz. 12.00. Więcej TUTAJ.

Katowicka Giełda Płytowa, Strefa Centralna

Kolejna okazja do poiwększenia swojej muzycznej kolekcji. Na giełdzie nie ma ograniczeń co do nośników. Jednak najwięcej będzie płyt winylowych. W trakcie wydarzenia zagra zespół Little Raph. Będzie też można wygrać w loterii unikalne gadżety i wydawnictwa. Impreza potrwa od 10 do 15. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

Intel Extreme Masters, Spodek i MCK

Kolejny weekend atrakcji nie tylko dla fanów Counter Strike. W ciągu dwa dni najlepsi gracze staną do walki o puchar w tej popularnej grze, ale wśród nich zabraknie jedynej polskiej drużyny. Poza tym odbędą się również mniejsze turnieje i duże targi ze sprzętem i strefami gier. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*