Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Noc świętojańską w Dolinie Trzech Stawów zakończy pokaz fajerwerków

Redakcja
Jak przystało na pierwszy weekend lata, będzie ciepło i pogodnie. Pogoda będzie więc sprzyjać wyjściu z domu. Okazji nie zabraknie. Odbędzie się dużo imprez plenerowych, ale nie tylko. Zapraszamy na cotygodniowy przegląd najciekawszych wydarzeń.

Sobota

Festiwal Muzyki Świata Ogrody Dźwięków

Tureckie melodie z Krymu, postfolklor i cygańska muzyka z Węgier. Festiwal rozpoczął się w piątek. W sobotę wystąpią Cicha & Pałyga, Ponk i Romengo. Koncert polskich, czeskich i węgierskich artystów odbędzie się w podcieniach Miasta Ogrodów o godzinie 18. Bilety kosztują 15 zł. Więcej szczegółów TUTAJ.

Rodzina w podróży, Muzeum Śląskie

Blogerzy opowiedzą jak podróżować z dzieckiem. Ola i Paweł Wysoccy to doświadczeni rodzice. W Muzeum Śląskim udzielą porad innym rodzicom. Udział w spotkaniu kosztuje 7 zł. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 15 w budynku stolarni. Więcej TUTAJ.

Wieczorne Zwiedzanie Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego

Niedostępne na co dzień zakamarki i podziemia jednego z najładniejszych katowickich budynków. Do tego projekcja filmu i kilka innych atrakcji. Każdy kto chciałby zwiedzić gmach, powinien ustawić się w kolejce od godz. 17. O szczegółach piszemy TUTAJ.

Katowicki Dzień Psiaka, Park Kościuszki

Już po raz drugi w Parku Kościuszki spotkają się psy i ich właściciele. To okazja do wymiany doświadczeń, ale też poznania wielu informacji z zakresu wychowania psa. Po więcej szczegółów zapraszamy TUTAJ.

Noc świętojańska, Dolina Trzech Stawów

Noc Świętojańska w Katowicach będzie muzyczna i kolorowa. Sobotnią imprezę rozpoczną koncerty dla starszych. W tym występ Marcina Wyrostka, katowickiego wirtuoza akordeonu. Później coś dla nieco młodszej publiczności. Najpierw będzie rap. Na scenie zagrają Mioush i Pokahontaz. O wszystkich szczegółach imprezy piszemy TUTAJ.

Noc świętojańska w Parku Śląskim

Będzie można zobaczyć zachód słońca z kolejki „Elki”, obejrzeć specjalny rockowy seans Planetarium Śląskiego i widowisko w Wesołym Miasteczku. To tylko niektóre atrakcje Nocy świętojańskiej w Parku Śląskim. Więcej TUTAJ.

Cały weekend

Zlot food trucków na Rynku

Ponad 20 food trucków będzie serwowało jedzenie na Rynku. Będzie można spróbować kuchni tajskiej, meksykańskiej, hiszpańskich pączków i węgierskich langoszy. Food trucki będą czynne w sobotę i niedzielę w godzinach 12-22. Więcej TUTAJ.

Dzień Otwartych Drzwi Kościołów Ewangelickich Diecezji Katowickiej

Z okazji 500-lecia Reformacji, diecezja katowicka kościoła ewangelicko-augsburskiego otwiera drzwi wszystkich swoich kościołów. Tych jest prawie 30. Będzie je można zwiedzać z przewodnikiem. Najciekawsze wydarzenia czekają na tych, którzy przyjdą do kościoła przy ul. Warszawskiej w Katowicach. O szczegółach piszemy TUTAJ.

Dni Bogucic, Park Bogucki

Dzielnica rozpoczęła świętowanie już w środę, ale najważniejsze wydarzenia odbędą się w weekend. Będą koncerty, pokazy tańca i konkursy. Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*