Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Źródło: /www.facebook.com/MiedzygalaktycznyZlotSuperbohaterow.

Redakcja
Sezon na plenerowe imprezy w pełni. Będą festyny rodzinne, a na Rynku po raz pierwszy zlecą się superbohaterowie. W ten weekend dzieci zdecydowanie nie będą narzekały na nudę. Zapraszamy do naszego cotygodniowego przeglądu imprez.

SOBOTA

Postaw na Lewka, Dolina Trzech Stawów

Zapisy na bieg zakończyły się już jakiś czas temu, ale nadal można przyjść pokibicować. Zawodnicy pobiegną na trzech dystansach: 5, 10 i 15 km. Będą też biegi dla dzieci i zawody nordic walking. Jednak organizatorzy przygotowali też inne atrakcje. Od rana będzie trwał piknik. Na nim m.in. zabawy z animatorami i klaunem, darmowa wata cukrowa i popcorn. Początek imprezy o godz. 9. Więcej TUTAJ.

9. Międzygalaktyczny Zlot Superbohaterów

Impreza przez wiele lat odbywala się w Bytomiu. W tym roku organizatorzy postanowili przenieść ją do Katowic. Rozpoczęła się już w piątek koncertem w Królestwie. Mimo to, najwięcej będzie się działo w sobotę. Od godziny 12 na Rynku będzie trwała twórcza reanimacja odpadów. Kolejnym punktem programu będą koncerty. Na scenie wystąpią: Łona i Webber, Frele, Krzysztof Zalewski, L.U.C & REBELBABEL. Później impreza przeniesie się do Miasta Ogrodów. Tam wystąpi ze swoim stand-upem Abelard Giza. Całość zakończy hip-hopowe afterparty w klubie Królestwo. Impreza na Rynku i afterparty (szczegóły TUTAJ) są darmowe, a wstęp na stand-up kosztuje 50 zł (bilety można kupić TUTAJ). Więcej informacji o Zlocie można znaleźć TUTAJ.

II Zawodziański Dzień Bajtla, parafia pw. Opatrzności Bożej (ul. 1 Maja 52)

Dzieci będą obchodziły swój dzień nieco dłużej. Sobotnie wydarzenia w Zawodziu rozpoczną się od gry terenowej. To o 11. Z kolei od 14 dzieci wezmą udział w grach i zabawach sportowych, warsztatach plastycznych oraz konkursach. Będzie też grill, koncert chóru gospel i pokazy taneczne. Impreza potrwa do godziny 18. Udział w wydarzeniu jest darmowy.

Dzień Dziecka, SCC

Sobota będzie ostatnim dniem atrakcji przygotowanych przez SCC z okazji Dnia Dziecka. Na Placu Słonecznym staną trzy dmuchane zamki rycerskie – dwa do mini wspinaczki i jeden w formie suchego basenu z piłeczkami. Kolejne atrakcje czekać będą na Placu Śląskim. Tu dzieci będą mogły sprawdzić się na dmuchanym torze przeszkód, poskakać w basenie z piłkami, a także zagrać w dwie gry zręcznościowe. Po Silesia City Center po Centrum przechadzać się będą szczudlarze, wręczając najmłodszym smakołyki i zachęcając do udziału w licznych konkursach z nagrodami. Animatorzy z kolorowymi farbkami zajmą się malowaniem buziek, a każdy, komu przyjdzie ochota na coś słodkiego będzie mógł skosztować przepysznej waty cukrowej. Wstęp na wszystkie te atrakcje jest bezpłatny.

Przy okazji odbędzie się loteria, z której dochód zostanie przekazany na rzecz Stowarzyszenia Dom Aniołów Stróżów. Każdy będzie mógł kupić los-zdrapkę w cenie 10 zł. Będzie można wygrać atrakcyjne upominki. Atrakcje z okazji Dnia Dziecka będą dostępne dla odwiedzających w godzinach 11.00-20.00. Losy-zdrapki będzie można kupić u wolontariuszy Domu Aniołów Stróżów od 13.00 do 19.00.

Dzień Dziecka z supermarketem Piotr i Paweł, Rawa Park

Dmuchańce, skakańce, mega bańki mydlane i balonowe zoo, a do tego malowanie twarzy, słodkie upominki, zabawy kreatywne i ruchowe. Takie atrakcje czekają na dzieci w supermarkecie Piotr i Paweł w Rawa Park.

Dla rodziców i opiekunów także przewidziano niespodziankę w postaci degustacji produktów różnych marek z oferty supermarketu. Impreza potrwa od 10.00 do 18.00.

Noc Bibliotek 2017 – „Czytanie porusza”, Biblioteka Śląska

Niedawno odbyła się noc muzeów. Teraz czas na biblioteki. W siedzibie Biblioteki Śląskiej przy pl. Rady Europy 1 przygotowano m.in. warsztaty detektywistyczne dla dzieci. Będzie też dyskusja pt. „Opowiastki spod zamkniętych powiek” z udziałem przedstawicieli różnych dziedzin nauki i nie tylko. Początek wydarzenia o godzinie 18. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

Dzień dziecka w ASP, ul. Raciborska 50

Żeby znaleźć nosorożca, trzeba będzie stworzyć własną mapę. Następnie będzie można wziąć uział w afrykańskich tańcach z maskami lub zrobić zwierzęce ozdoby na plecaki. To tylko niektóre tematy warsztatów twórczych, jakie przygotowali studenci. Udział w wyydarzeniu jest darmowy. Początek o godzinie 12. Więcej TUTAJ.

Festyn rodzinny, parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa (ul. Misjonarzy Oblatów 12)

Wszystko zacznie się od oprowadzania po dzielnicy. Później dzieci będą mogły zobaczyć swoich równieśników podczas występów tanecznych i muzycznych. Z kolei dorośli wezmą udział w konkursie wiedzy o Koszutce. Do wygrania będą nagrody. Na scenie pojawi się też kabaret oraz zespół Warszawska Orkiestra Sentymentalna. Impreza potrwa od 12.30 do ok. 21. Wstęp wolny. Więcej o wydarzeniu TUTAJ.

„Kochać jak to łatwo powiedzieć”, Miasto Ogrodów

Śpiewacy i jazzowy duet na jednej scenie. Takie połączenie będzie można usłyszeć w sali koncertowej Miasta Ogrodów z okazji X Metropolitalnego Święta Rodziny. Zespołowi Camerata Silesia będą towarzyszyli młodzi, ale już uznani na świecie, muzycy jazzowi – Wojciech Myrczek i Paweł Tomaszewski. Muzycy wykonają utwory m.in. Andrzeja Zauchy, Piotra Szczepanika i Wojciecha Młynarskiego. Początek koncertu o godzinie 18. Bilety, w cenie 5 zł (indywidualny) i 10 zł (rodzinny) można kupić online. Więcej szczegółów TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*