Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Najbliższe dwa dni zapowiadają się pochmurnie i deszczowo. Jednak w weekend nie zabraknie również imprez plenerowych. Odbędzie się bieg pamięci Wojciecha Korfantego i parada psów w Nikiszowcu. Rodzice będą mogli wybrać się na wydarzenie poświęcone świadomemu wychowaniu i dziecięcej modzie. Do Spodka wraca Metalmania, a fani książek i płyt winylowych będą mieli w ten weekend szansę powiększyć swoje kolekcje.

Sobota

Woofstock, czyli psia parada w Nikiszowcu

Psy rasowe, kundle i mieszańce spotkają się w jednym miejscu. Podczas pierwszej psiej parady właściciele będą mogli porozmawiać z weterynarzem i osobami zajmującymi się pielęgnacją psów. Z Siemianowic Śląskich przyjadą trenerzy Psiej Ferajny, którzy pokażą jak komunikować się ze swoim pupilem. Organizatorzy przewidzieli drobny upominek dla każdego uczestnika. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Początek, na rogu ulic Giszowieckiej i św. Anny o godzinie 9, a zakończenie o 13.

XXIV Bieg Uliczny im. Wojciecha Korfantego

Ponad 1000 uczestników przebiegnie z Katowic do Siemianowic. Impreza ma upamiętniać postać Wojciecha Korfantego. Jeszcze w sobotę, w biurze zawodów, będzie można zapisać się na 10-kilometrowy bieg. Biuro, na placu Sejmu Śląskiego, będzie czynne w godzinach 8-10, a zawodnicy wystartują z tego miejsca o godzinie 11. Impreza zakończy się w Siemianowicach Śląskich, w Parku Pszczelnik (al. Sportowców przy pomniku Korfantego). Prezydenci miast złożą na nim kwiaty. Więcej TUTAJ.

Metalmania, Spodek

Ostatnia edycja odbyła się w 2008 roku. Impreza wraca do Spodka po 9 latach. Na dwóch scenach zaprezentują się 22 zespoły. Czołówka polskiej i światowej sceny metalowej. W trakcie wydarzenia odbędą się również spotkania z muzykami i  wystawy, a swoje wydawnictwa zaprezentują znane wytwórnie płytowe. Wejście od godziny 10. Bilety w cenach od 190 zł do 280 zł w dniu imprezy będą dostępne na miejscu lub w sieciach Empik i Media Markt. Więcej TUTAJ.

Niedziela

Festiwal Świadomych Rodziców, MCK

Zabawy dla dzieci i porady dla rodziców. Podczas Festiwalu Świadomych Rodziców odbędą się spotkania i prelekcje z ekspertami m.in. z zakresu ciąży i porodu. Z kolei dzieci będą mogły w tym czasie wziąć udział w warsztatach kulinarnych matematycznych i plastycznych. Jednocześnie odbędą się targi dziecięcej mody i dizajnu Silesia Bazaar Kids, na których swoje produkty zaprezentuje ponad 100 wystawców. Więcej TUTAJ.

Nosowska, Królestwo

Na polskiej scenie muzycznej jest obecna od ponad 30 lat i z powodzeniem wydaje kolejne albumy. Ostatnio można było ją usłyszeć na nowym albumie Miuosha. Artystka zaprezentuje najbardziej znane utwory z jej solowej twórczości i elektroniczne kompozycje z czasów współpracy z Andrzejem Smolikiem. Bilety na koncert, w cenie 65 zł, są dostępne TUTAJ. Otwarcie bramek o godzinie 18, a początek koncertu o 20.

Cały weekend

Światowy Dzień Książki w Katowicach, ul. Stawowa

Obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich odbywają się na całym świecie 23 kwietnia. Jednak w Katowicach wydarzenie potrwa dwa dni. Na ul. Stawowej, przed Szkołą Podstawową nr 10, staną stoiska z książkami. Wybór ma być większy niż na co dzień, a ceny promocyjne. Książki będzie można kupować przez cały weekend, w godzinach 10-18.

Record Store Day

W sobotę w Komisie Płytowym przy ul. 3 Maja 19/30a, a w niedzielę w kinie Kosmos odbędzie się wydarzenie dla fanów analogowego brzmienia. To okazja do wymiany, kupienia i sprzedania płyt winylowych ze swojej kolekcji. Pierwszego dnia, około południa, wystąpią Brzoska/Marciniak, a po nich Old Fashioned Lover Boy. Drugiego odbędą się prezentacje starego sprzętu audio, projekcje filmów „Niewinni Czarodzieje”, „Jak powstaje płyta” i „Herbie Hancock: Możliwości”. Początek imprezy w kinie Kosmos o godzinie 11. W sobotę wstęp wolny, a w niedzielę bilety w cenie od 10 zł do 14 zł do kupienia na miejscu. Więcej szczegółów TUTAJ.

Turniej o Czarny Kamień Śląskiego Klubu Curlingowego, lodowisko „Jantor”

Przez 3 dni na tafli lodowiska w Nikiszowcu wystąpi 30 drużyn. Turniej rozpoczął się w sobotę, a finałowe mecze odbędą się w niedzielę. Pula nagród wynosi 3000 zł. Najlepsza z drużyn otrzyma też wyjątkową statuetkę – czarny kamień wykonany z węgla. Na zakończenie turnieju będzie można nauczyć się gry w curling pod okiem profesjonalistów ze Śląskiego Klubu Curlingowego. Więcej TUTAJ.

 


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*