Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Ten weekend będzie można spędzić przede wszystkim kulturalnie. W sobotę odbędą się przesłuchania do konkursu Dzielnica Brzmi Dobrze. W niedzielę miłośnicy muzyki poważnej będą mogli wysłuchać Poranka symfonicznego NOSPR transmitowanego na YouTube, a potem wybrać się na giełdę płytową do Strefy Centralnej.

Sobota 

Dzielnica Brzmi Dobrze: Przesłuchania, siedziba Miasta Ogrodów

Podczas przesłuchań zaprezentuje się 31 zespołów. Te, które przejdą je pomyślnie, zagrają w kolejnych etapach konkursu. Reprezentantów poszczególnych dzielnic oceniać będzie profesjonalne jury. W jego składzie zasiądzie m.in. Maria Peszek czy Piotr „Gutek” Gutkowski z zespołu Indios Bravos. Początek przesłuchań o godz. 10. Wstęp wolny. Więcej informacji TUTAJ.

II bieg Grand Prix MOSiR Katowice, park Zadole

Pierwszy w tym roku bieg z cyklu organizowanego przez katowicki MOSiR. Impreza rozpocznie się o godz. 11 przy ośrodku sportowo-rekreacyjnym w parku Zadole. Udział w biegu jest bezpłatny. Zapisy w dniu i miejscu zawodów w godz. 9.30-10.45. Więcej informacji TUTAJ.

AKADEMIA HIP-HOPU #3, MDK Szopienice-Giszowiec

Na scenie zaprezentują się znani raperzy i didżeje, a uczestnicy, podczas warsztatów, dowiedzą się jak skreczować i tańczyć breakdance. Później podyskutują z kultową postacią kultury hip-hop w Polsce, czyli Druhem Sławkiem. Imprezę zakończą koncerty. Na scenie MDK na pl. Pod Lipami 1 wystąpią Te-Tris i Bu. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Początek  o godzinie 15. Pełny program TUTAJ.

Sztuka na żywo // prezentacja pracowni prof. Andrzeja Tobisa, Muzeum Śląskie

Jego prace były prezentowane na międzynarodowych wystawach. Wśród nich m.in. autorska wersja wydanego w NRD „Słownika ilustrowanego języka niemieckiego i polskiego”. Andrzej Tobis jest malarzem, fotografem i absolwentem katowickiej ASP. W trakcie wydarzenia będzie można zobaczyć jego pracownię i posłuchać jak opowiada o własnej twórczości. Wstęp: 1 zł. Początek spotkania o godzinie 16 na poziomie -3 w siedzibie Muzeum przy ul. Dobrowolskiego. Więcej TUTAJ.

Niedziela

Silesia Wedding Day 3, Fabryka Porcelany

Kolejna edycja śląskich targów ślubnych. Podczas wydarzenia swoje oferty przedstawią m.in. projektanci ślubnej mody, producenci biżuterii, floryści czy fotografowie. Wstęp płatny 5 złotych, początek o godz. 10. Więcej informacji na stronie organizatora.

Poranek symfoniczny NOSPR online

Po raz kolejny symfoniczny poranek Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia będzie transmitowany w internecie. Tym razem orkiestra pod batutą Alexandra Humali wykona utwory Rodiona Szczedrina – Suitę „Carmen” (wybrane fragmenty), I Koncert fortepianowy oraz II Suitę „Arlezjanka” Georgesa Bizeta. Koncert rozpocznie się o godz. 12. Wysłuchać będzie go można na antenie Programu 2 Polskiego Radia, na stronie internetowej NOSPR oraz na kanale NOSPR w serwisie YouTube.

IV Giełda Płytowa, Strefa Centralna

Czwarte już w Katowicach spotkanie sprzedawców i kolekcjonerów winyli, płyt CD i kaset. W programie konkursy z płytowymi nagrodami. Giełda potrwa od godz. 10 do 16. Więcej informacji TUTAJ.

Giszowiec na krańcach świata – spotkanie z Bernadettą Baran, MDK Szopienice-Giszowiec

Jak dotąd odwiedziła 26 krajów, a podróżuje zaledwie od 4 lat. Napisała i wydała samodzielnie książkę o podróżach. Prowadzi też swojego bloga. O swoich dotychczasowych doświadczeniach i sposobach na tanie oraz częste podróżowanie opowie Bernadetta Baran. Spotkanie odbędzie się w Miejskim Domu Kultury Szopienice-Giszowiec (pl. Pod Lipami 1) o godzinie 17. Wstęp kosztuje 2 zł. Więcej o wydarzeniu TUTAJ.

Cały weekend

Wiosenny Kiermasz Gier, Ludiversum

Kiermasz dla miłośników gier planszowych i karcianych. Uczestnicy będą mogli kupować i sprzedawać gry nowe lub używane. Kiermasz będzie otwarty w sobotę i niedzielę w godz. 12-22. Więcej informacji, w tym warunki sprzedaży gier na stronie wydarzenia na Facebooku.

Oczy i Obiektywy, Strefa Centralna

Jak wygląda życie mieszkańców Rwandy 20 lat po krwawej wojnie domowej? Co zmieniło się, kiedy w niewielkiej wiosce na Borneo powstała nowa droga do miasta? Dlaczego młode dziewczyny z Afryki szukają w internecie partnera z Europy? Na te pytania odpowiedzą obrazy prezentowane podczas 4. edycji festiwalu filmów etnograficznych. Wstęp na wszystkie seanse jest wolny. Początek wydarzenia o godzinie 16 w sobotę i o 18 w niedzielę. Pełny program jest dostępny TUTAJ.

 


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*