Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Na Rynku po raz kolejny odbywa się Rynek Smaków.

Redakcja
Pierwszy weekend jesieni właśnie się rozpoczął. Mimo że temperatury już kilka dni temu przestały być letnie, w sobotę i niedzielę odbędzie się kilka imprez plenerowych. Przedstawiamy przegląd najciekawszych wydarzeń weekendu.

Sobota

Katowickie Dni Zrównoważonego Transportu

Zaczęły się w czwartek, a skończą w sobotę. Podczas ostatniego dnia obchodów międzynarodowego święta odbędą się 2 wycieczki rowerowe. O wydarzeniu więcej można przeczytać TUTAJ.

Metropolitalna Nov Teatrów, miasta GZM

Już po raz siódmy odbędzie się Metropolitalna Noc Teatrów. Atrakcje przygotowały teatry z kilku miast aglomeracji. Będzie też bezpłatny transport pomiędzy wybranymi placówkami. O szczegółach programu piszemy TUTAJ.

II Dzień Burowca, skwer Hilarego Krzysztofiaka

To będzie aktywny dzień dla mieszkańców dzielnicy. Zacznie się o godzinie 12 zajęciami fitness z Iwoną Orzechowską. Później swoje umiejętności gimnastyczne zaprezentują zawodniczki UKS Energia, a The Kids Team zatańczy break dance. Od 13.30 na scenie wystąpią kolejno: Basia SHOW, zespół Satino, Darek Nowicki oraz zespół Bajery. Imprezę zakończy pokaz tańca z ogniem grupy OKB o 19.30. Wstęp wolny. Pełny program imprezy można znaleźć TUTAJ.

II Dni Energii Miasta Katowice, Rynek

W trakcie wydarzenia mieszkańcy dowiedzą się czym jest niska emisja, jak buduje się nowoczesne budynki energooszczędne i co robić, żeby w mieście żyło się lepiej. Na wszystkie te pytania będą odpowiadali specjaliści. Między godziną 11 a 18 na pl. Kwiatowym będą ustawione stoiska firm i instytucji, które chcą promować ekologiczne rozwiązania. Będą m. in. przedstawiciele PKM, MPGK, Górnośląskiego Parku Przemysłowego, Urzędu Miasta, Tauron Ciepło czy Czyste Ogrzewanie. Imprezę zakończy koncert prawie bez prądu. Wstęp wolny. Pełny program dostępny jest TUTAJ.

Niedziela

Czas na muzykę, MDK Koszutka

Podczas niedzielnego koncertu artyści Katarzyna Poździał (sopran), Szymon Szymik (baryton), Mateusz Lasatowicz (fortepian) wykonają kompozycje m. in. G. F. Händla, W. A. Mozarta, F. Schuberta. Wstęp wolny, początek o godzinie 17.

Cały weekend

Festiwal Nowej Scenografii 2016

Sobota i niedziela to ostatnie dni festiwalu. Odbędą się spotkania z artystami, debaty, będzie też można zwiedzać wystawy. O wydarzeniu szerzej pisaliśmy TUTAJ.

Rynek Smaków

Tajskie lody, maczanka po krakowsku, curry wurst i wiele innych. Łącznie, na katowickim Rynku, do wyboru są 23 food trucki. Przysmaki będą serwowane do niedzieli.

II Dni Zawodzia, MDK Zawodzie

Trzydniowa impreza zaczęła się już w piątek. Jednak najważniejsze będą sobotnie wydarzenia. Przez cały dzień na placu obok filii MDK przy ul. Marcinkowskiego 13 nie zabraknie atrakcji dla całej rodziny. O szczegółach pisaliśmy TUTAJ.

Pokaz Mody, Silesia City Center

Na Placu Tropikalnym stanie scena. Przez dwa dni profesjonalni modele i modelki zaprezentują jesienne kolekcje ponad 60 marek. Show poprowadzą Małgorzata Rozenek i Mateusz Hładki. Początek imprezy każdego dnia o godzinie 15. Wstęp wolny.

Fun Festival, Galeria Katowicka

Kabarety i stand up’erzy jeszcze przez dwa dni będą rozśmieszali klientów. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę występy rozpoczną się o 15. W sumie na scenie zobaczyć będzie można jeszcze 6 grup kabaretowych i 3 komików. Każdy na zaprezentowanie swojego programu będzie miał godzinę. Wśród artystów m. in. Kabaret DNO, Kabaret Młodych Panów i Tomasz Jachimek. Wstęp wolny. Pełny program TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*