Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Zdjęcie archiwalne.

Redakcja
Przed nami ostatni weekend czerwca. Będzie słonecznie i gorąco. W naszym cotygodniowym przeglądzie weekendowym znajdziecie dużo plenerowych atrakcji, w tym festiwale, pikniki i kina plenerowe. Miłego weekendu.

Sobota 

FestLokalsi – lokalny cykliczny festiwal

To wydarzenie w trakcie którego można uczestniczyć w:
– miejskiej garażówce – zapisy zamknięte
– wymienialniku roślin, książek i ubrań
– kuchni społecznej
– warsztatach – bez zapisów
– wykładach o zdrowym i aktywnym trybie życia – bez zapisów
– zajęciach z jogi dla dzieci i dorosłych – zapisy dla dzieci TUTAJ, dla dorosłych ruszą niedługo

Dla dzieci będzie również dmuchaniec oraz zajęcia z animatorem. Wydarzenie ma na celu zebranie lokalnej społeczności, która wspólnie będzie mogła zadbać o sąsiedztwo i odbudować lokalne więzi. Wydarzenie odbędzie się w godzinach 10-16 na Dolinie Trzech Stawów przy ul. Pułaskiego. Więcej TUTAJ.

Silent Disco w ogrodzie MDK

Silent disco to impreza taneczna, podczas której każdy bawi się przy wybranej muzyce, używając specjalnych słuchawek, w których można zmieniać kanały. Do wyboru będą 3 playlisty.
Wydarzenie odbędzie się w ogrodzie MDK na Zawodziu przy ulicy Marcinkowskiego 13a. Impreza potrwa w godzinach 20:00-1:00, a bilet kosztuje 30 zł (można płacić kartą lub gotówką). Więcej TUTAJ.

Bezpieczny Śląsk 2024

Piknik rodzinny, którego celem jest promowanie bezpieczeństwa w okresie wakacji. Na najmłodszych oraz ich rodziców czekać będzie czekać dużo atrakcji. Będzie można spotkać się z:
– KMP Chorzów
– PSP Chorzów
– WORD Katowice
– WOPR Chorzów
– HKR Tarnowskie Góry
– GOPR Beskidy
– Ratownictwo Górnicze Bytom
Wydarzenie odbędzie się w okolicach Hali Kapelusz w Parku Śląskim w godzinach od 12:00 do 16:00. Więcej TUTAJ.

KKS Big Band (Hanower) i uczniowie ZPSM im. Wojciecha Kilara

Ostatni tego lata koncert z serii Miasta Muzyki, które przybliżają potencjał innych Miast Muzyki UNESCO. Do tej pory można było poznać muzykę z Daegu (Korea Południowa) oraz Indonezji, a teraz przyszła kolej na Hanower (Niemcy). Wystąpią KKS Big Band i uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Wojciecha Kilara w Katowicach. Wydarzenie odbędzie się o godzinie 17:00 w sali koncertowej ZPSM (ul. Ułańska 7B). Wstęp jest bezpłatny. Więcej TUTAJ.

Młode talenty sportu na Asnyka by Decathlon

Wydarzenie odbędzie się od godziny 10:00 do 18:00 na boisku przy ul. Asnyka. W programie:
– rodzinny festyn: stoiska z  jedzeniem​,​ gry i zabawy dla najmłodszych oraz strefa chillu
– atrakcje sportowe: pokazy sportowe​,​ strefy do ćwiczeń oraz możliwość wypróbowania różnorodnych dyscyplin sportowych
– gra terenowa pozwalająca odkryć tajemnice i zakamarki terenu przy ul. Asnyka
– inne atrakcje: animacje​,​ konkursy z nagrodami​,​ a także spotkania z lokalnymi sportowcami i trenerami​,​ którzy podzielą się swoją pasją i doświadczeniem

Wstęp jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy TUTAJ.

Niedziela

Podziel się dzielnicą – Chorzów Śródmieście

Jest to spacer z przewodnikiem, w trakcie którego można poznać najważniejsze i charakterystyczne miejsca śródmieścia, które na stałe wpisały się w historię i krajobraz Chorzowa. Więcej TUTAJ
Start spaceru: godz. 11.00
Przewodnik: Adam Lapski
Miejsce zbiórki: Plac Hutników, przy pomniku Fryderyka Wilhelma von Redena
Udział bezpłatny. Obowiązują zapisy: [email protected], 32 609 03 21/32 lub poprzez formularz online TUTAJ.

Kino letnie w Centrum Kato

Pokaz odbędzie się na tarasach Spodka o godzinie 20:00. W tym tygodniu w repertuarze film “Bracia ze stali”. Wstęp jest bezpłatny. Więcej TUTAJ.

Kino Plenerowe w ogródku Bavitto

Wydarzenie odbędzie się w ogródku Bavitto na Placu Miarki 6 w Katowicach. Seans rozpoczyna się około godziny 21:00, a w programie film “Palm Springs”. Wstęp jest bezpłatny. Więcej TUTAJ.

Cały weekend

Festiwal Mikrowypraw GZM

Mikrowyprawy to okazja do odwiedzenia miejsc często niedostępnych na co dzień. W programie znalazły się wycieczki przyrodnicze oraz historyczne. Przewodnicy opowiedzą o architekturze danych miejsc, ważnych osobach, które kształtowały kulturę regionu, a także o technice i dziedzictwie przemysłowym. Zaplanowanych jest 178 wycieczek w 41 miastach i gminach. O naszych propozycjach wydarzeń z programu pisaliśmy TUTAJ.

Śląskie Linie Turystyczne

Rozpoczyna się pierwsza edycja “Śląskich Linii Turystycznych”, obsługiwanych zabytkowymi autobusami – przede wszystkim marek Ikarus i Jelcz. Inauguracyjne przejazdy organizowane są w ramach święta Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii “Kierunek GZM”.  Są one bezpłatne. Więcej o godzinach i trasach pisaliśmy TUTAJ

Piknik – katowicki Park Leśny 

Wydarzenie odbędzie się w katowickim Parku Leśnym przy parkingu naprzeciwko lotniska Muchowiec. Zaplanowano różnego rodzaju atrakcje:
– warsztaty plastyczne
– warsztaty kreatywne
– wymienialnik
– pokazy sportowe
– warsztaty dla kobiet
Organizatorzy w sobotę zapraszają w godzinach 15:00-20:00, a w niedzielę 12:00-20:00. Wstęp jest bezpłatny. Więcej TUTAJ.

Targi Rodzinne Ogrody

W trakcie dwudniowej imprezy, oprócz stoisk z roślinami do ogrodu i do domu, akcesoriami, przedmiotami użytkowymi i ozdobnymi bibelotami, będzie można skorzystać z wielu atrakcji dla dzieci i dorosłych. Na uczestników będą czekać warsztaty, strefa odpoczynku oraz strefa gastronomiczna.
Wydarzenie odbędzie się w Parku Sieleckim w Sosnowcu w godzinach 10:00-20:00. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*