Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Ten weekend zapowiada się mocno pod względem imprez. Oferta jest szeroka, a pogoda ma być zmienna. Niewykluczone, że będą burze lub przynajmniej popada. Jednak nie ma sensu się zrażać, bo czeka wiele wydarzeń.

SOBOTA

Juwenalia Śląskie, Dolina Trzech Stawów

To będzie już ostatni dzień święta studentów. Jednak na imprezę w Dolinie Trzech Stawów może wpaść każdy, nie trzeba mieć legitymacji. Zagrają: Lordofon, Gibbs, The Dumplings, Hubert., YANN. Nadal dostępne są bilety na to wydarzenie. Studenci płacą 59 zł, a pozostali 79 zł. Bramy zostaną otwarte o godz. 17.00. Więcej TUTAJ.

Chcemy rzeki – Święto Rawy, kampus Uniwersytetu Śląskiego

ASP w Katowicach i Uniwersytet Śląski zapraszają do wspólnego świętowania. Wydarzenie to okazja do refleksji dotyczącej Rawy. Przygotowano spacer bulwarami, zajęcia sportowe, happening Sióstr Rzek, dyskusję o znaczeniu rzek dla ludzi i sposobach zagospodarowania ich otoczenia. Poza tym nad Rawą stanie instalacja dźwiękowa, a na koniec zaplanowano dwa koncerty. Święto Rawy potrwa cały dzień – od godz. 8.00 do wieczora. Więcej TUTAJ.

Śląski Festiwal Fantastyki – Cosmicon, Planetarium Śląskie

O szansach i zagrożeniach, jakie stwarza sztuczna inteligencja, o wampirach i podróżach w czasie. To tylko trzy z wielu tematów, które poruszą prelegencji w trakcie drugiej edycji Cosmiconu. Poza tym będzie można zagrać w planszówki, a najmłodsi wezmą udział w warsztatach chemicznych i astronautycznych. Pełny harmonogram festiwalu fantastyki jest dostępny TUTAJ. Wstęp wolny.

150-lecie OSP Szopienice, ul. Morawa 118B

Najpierw część oficjalna z mszą i odznaczeniami, a później już festyn i zabawa do wieczora. Tak strażacy będą świętować 150-lecie istnienia OSP w Szopienicach. Głównymi gwiazdami wieczoru będą Grzegorz Poloczek i  zespół Long&Junior. Wstęp wolny. Więcej TUTAJ.

Brandt Brauer Frick, Jazbar

Elektroniczne trio zdobyło uznanie na całym świecie. To nie dziwi, ponieważ trudno znaleźć podobny projekt, w którym muzycy za pomocą żywych instrumentów tak sprawnie poruszają parkietem. Wyjątkowe elektroniczne brzmienie i pomieszanie gatunków – takich jak minimalizm, dance, techno, krautrock – gwarantują dobrze spędzony wieczór. Bilety w cenie 43 zł dostępne online. Początek imprezy o godz. 20.00. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

Złota Dekada Himalaizmu Polskiego, Miasto Ogrodów

Zaraz po ważnym osiągnięciu, którego dokonał bielszczanin Piotr Krzyżowski, będzie okazja do spotkania ludzi gór. Wojciech Lemański z Fundacji Wielki Człowiek zaprezentuje Archiwum Jerzego Kukuczki, o swoim mężu i ostatniej książce opowie żona legendy – Cecylia Kukuczka. Poza tym dr hab. Jakub Chycki z AWF Katowice odpowie na pytanie „jak wznieść się na swój Mount Everest wydolności?”, a Złotą Dekadę Himalaizmu będą wspominać Krzysztof Wielicki i Janusz Majer. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Więcej TUTAJ.

Lotny Festiwal Piwa, plac przed Spodkiem

Wbrew pozorom w tym wydarzeniu nie chodzi tylko o picie piwa. Choć, jak zapowiadają organizatorzy, oferta powinna zadowolić miłośników trunku. Poza stoiskami browarów, będą degustacje, koncerty, konkursy z nagrodami. Impreza potrwa cały weekend. Będzie otwarta w godz. 12.00 – 22.00 (sobota) i 12.00 – 20.00 (niedziela). Wstęp wolny, a więcej informacji TUTAJ.

Dni Śląskich Kin Studyjnych

Wydarzenie, które wspólnie organizuje aż 10 kin rozpoczęło się w piątek. Jednak najwięcej będzie się działo w sobotę i niedzielę. Można odświeżyć klasyki kina lub zobaczyć nowości. Można wziąć udział w spacerach tematycznych i przede wszystkim poznać lepiej kina studyjne od Opola aż po Dąbrowę Górniczą. Więcej o tym wydarzeniu pisaliśmy TUTAJ.

Targi Turystyczne, Kiermasz Kwiatowy i Zlot Dmuchańców w Parku Śląskim

Aż trzy wydarzenia w ten weekend odbędą się w Parku Śląskim. Na Dużej Łące obok hali Kapelusz pojawią się stoiska, na których swoją ofertę turystyczną zaprezentują województwa, miasta, powiaty i gminy. W ofercie nie tylko foldery i mapy, ale także możliwość rozmowy z przewodnikami. Poza tym występy kapeli góralskiej, warsztaty naukowe i rękodzielnicze dla dzieci i dorosłych. Targi będą czynne w godz. 12.00 – 19.00 (sobota) i 11.00 – 16.00 (niedziela).
Wiosenna edycja Parkowego Kiermaszu Kwiatowego to okazja do zrobienia zielonych zakupów. Zwłaszcza, że akurat w niedzielę wypada Dzień Matki. Bogata oferta i szansa do uzyskania fachowych porad u wystawców. Godziny otwarcia kiermaszu: 10.00 – 20.00 (sobota) i 10.00 – 18.00 (niedziela).
Dodatkową atrakcją dla najmłodszych będzie Zlot Dmuchańców. Na dzieci będą czekać nowoczesne, dmuchane tory przeszkód, a także warsztaty i zajęcia edukacyjne. Szczegółowe informacje o wszystkich wydarzeniach można znaleźć TUTAJ.

Weekend w Centrum Kato

W sobotę muzykę elektroniczną w klimacie dark disco będą puszczać Grzechu Warty i Jealous Guy, a w niedzielę seans pod chmurką. Obydwa wydarzenia zaczną się o godz. 20.00 i na obydwa wstęp jest wolny. Więcej o imprezie TUTAJ, a o seansie TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*