Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
W weekend trochę popada, ale za to sporo będzie się działo. Dlatego warto skorzystać z naszego cotygodniowego rozkładu jazdy. Najwięcej wydarzeń w sobotę, a największą popularnością może się cieszyć Noc Muzeów.

SOBOTA

Sprzątanie Rawy

Weekend można zacząć aktywnie i pożytecznie. W sobotni poranek rozpocznie się akcja sprzątania pod hasłem Chcemy Rzeki. Zbiórka przed CINiBA (ul. Bankowa 11a, wejście od strony ul. Pańki) o godz. 10.00. Więcej TUTAJ.

Piknik Rzemieślniczy, pl. Powstańców Śląskich 

Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości po raz drugi zaprezentuje swoją ofertę. Na stanowiskach będzie można zapoznać się z różnymi branżami rzemieślniczymi. Przewidziano zabawy, animacje i pokazy dla dzieci oraz młodzieży. Początek o godz. 13.00. Więcej TUTAJ.

FestLokalski, pl. Miast Partnerskich

W programie garażowa wyprzedaż, wymiana książek, ubrań i roślin, a także kuchnia społeczna, zajęcia jogi, wykłady i warsztaty. To będzie już druga odsłona wydarzenia dla mieszkańców. Poza tym dmuchaniec i gry uliczne dla dzieci. Początek o godz. 10.00. Więcej TUTAJ.

70. Memoriał Janusza Kusocińskiego, Stadion Śląski

Najlepsi polscy sportowcy pojawią się ponownie na jednym z najstarszych nieprzerwanie rozgrywanych mityngów lekkoatletycznych na świecie. Na bieżni rywalizować będą m.in. Justyna Święty-Ersetic, Natalia Kaczmarek, Sofia Ennaoui czy Damian Czykier. Poza tym swoją formę sprawdzą Anita Włodarczyk, Paweł Fajdek i Maria Andrejczyk. Łącznie wystartuje 295 lekkoatletów. Bilety wstępu w cenach od 11 zł do 21 zł można kupić TUTAJ. Początek wydarzenia o godz. 16.00.

Silent Disco, Galop

W lokalu przy ul. Kościuszki 81 będzie można potańczyć w słuchawkach. Uczestnicy do wyboru będą mieli trzy kanały muzyczne – hity wszechczasów, house i jeden wolny, na którym będzie można odtwarzać swoją muzykę. Wypożyczenie słuchawek kosztuje 30 zł. Początek imprezy o godz. 20.00. Więcej TUTAJ.

Underton Sessions, CEL

Gwiazda muzyki elektronicznej wpada na jedną noc do Katowic. W CELu zagra Bloody Mary, właścicielka wytwórni Dame-Music i rezydentka Tresor Berlin. Wspierać ją będzie Post Scriptum (Ostgut Ton, Sonic Groove), który zaprezentuje swój live-act. Na supporcie: Anna Borsuk, Glassz, Gheordu, Dubzee, Jartym oraz Dominic Leix. Impreza zacznie się o godz. 23.00. Wstęp w cenie od 39 zł do 50 zł. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

Spacer szlakiem bociana, Zarzecze

Mieszkanki Zarzecza oprowadzą chętnych po dolinie rzeki Mlecznej, pokazując faunę i florę katowickiego Zarzecza. Po spacerze relaks podczas Pikniku u Zielarki. Zbiórka o godz. 11.00 na parkingu sklepu Lidl (ul. Grota-Roweckiego 2F). Więcej TUTAJ.

Kino Letnie, Centrum Kato

Drugi seans kina na tarasach Spodka to propozycja z ubiegłego roku. Film Poprzednie Życie był nominowany do Oscarów w dwóch kategoriach, a opowiada historię o przyjaciołach z dzieciństwa, którzy spotykają się po 20 latach i spędzają wspólnie jeden tydzień. Nagle ożywa dawne uczucie. Początek seansu o godz. 20.00. Więcej TUTAJ.

NOC MUZEÓW 

Nie tylko darmowe zwiedzanie i możliwość wejścia do miejsc na co dzień niedostępnych. Podczas Nocy Muzeów można wziąć udział w warsztatach, wykładach, wybrać się na koncert i nauczyć się „czytać” dzieło sztuki. Szczegóły atrakcji w Muzeum Śląskim, Fabryce Porcelany, Muzeum Historii Katowic oraz Śląskim Centrum Wolności i Solidarności.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*