Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Źródło: www.facebook.com/slaskie.

Redakcja
W ten weekend pogoda nie będzie zachwycała, ale dla tych, którzy nie przedłużyli sobie majówki poza miastem, mamy kilka propozycji. Wygląda na to, że warto wybrać się do Chorzowa. Poniżej weekendowy rozkład jazdy.

SOBOTA

Sprzątanie Rawy

Kilkusetmetrowy odcinek koryta Rawy w Załężu zostanie posprzątany. Każdy może dołączyć do akcji zorganizowanej przez Akademię Sztuk Pięknych. Organizator zapewnia rękawiczki i worki. Zbiórka o godz. 10.00. Więcej TUTAJ.

Florianfest w Muzeum Hutnictwa

Wielkie świętowanie z okazji Dnia Hutnika i dnia św. Floriana. W programie m.in. survival hutniczy dla całych rodzin, oprowadzania dla dorosłych i dla dzieci (z animatorem), wspólne sadzenie roślin, koncert Orkiestry Dętej Sanktuarium św. Floriana w Chorzowie. Poza tym będzie sporo warsztatów dla młodszych i starszych uczestników. Będzie można zbudować zabawkę czy stworzyć koszulkę lub torbę z motywami roślinnymi. Wieczorem widowisko i spektakl „Ślōnsko bajarka”. Na zakończenie pokazy pirotechniczne. Początek imprezy o godz. 12.00. Bilety na zwiedzanie w cenie 5 zł, a pozostałe atrakcje są bezpłatne (na niektóre z nich obowiązywała wcześniejsza rezerwacja). Więcej TUTAJ.

Cosmicon – Śląski Festiwal Fantastyki w Planetarium Śląskim

Pokaz walk na miecze (w tym na miecze świetlne), warsztaty dla dzieci z tworzenia eliksirów i smoczych jaj, panel naukowy „Poszukiwanie życia w kosmosie”, konkurs cosplay i koncert muzyki z gier komputerowych. To niektóre atrakcje, jakie czekają na uczestników Cosmiconu, czyli wydarzenia nie tylko dla miłośników wszystkich gatunków fantastyki. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Początek o godz. 12.00. Więcej TUTAJ.

15. urodziny TVS w Parku Śląskim

Rodzinny piknik z okazji 15-lecia stacji TVS rozpocznie się o godz. 12.00. Oprócz wykonawców znanych miłośnikom szlagrów, na Polach Marsowych będą strefy tematyczne: gastronomiczna, dla dzieci, zdrowia, kultury, eko, aktywności i rycerska. Impreza jest bezpłatna i potrwa do 21.30. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

Katowicka giełda płytowa w Strefie Centralnej (budynek Miasta Ogrodów)

Cykliczna giełda płyt winylowych i cd w Katowicach. Jak zapowiadają organizatorzy, nie zabraknie wydawnictw, będą nowości i legendarne krążki. Wydarzenie potrwa od godz. 10.00 do 15.00. Więcej TUTAJ.

Kino letnie w Centrum Kato

Pierwsze otwarte w tym sezonie letnim kino powoli sie rozkręca. To będzie drugi seans na tarasach Spodka. Tym razem wyświetlony zostanie najnowszy film Pedro Almodovara. To historia dwóch kobiet, które spotykają się na oddziale położniczym i rodzą dzieci tego samego dnia. Ich więź okazuje się silniejsza niż można było przypuszczać. Wstęp wolny. Początek seansu o godz. 20.00. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

Kanaba Fest w MCK

Kanaba to wystawcy oferujący zróżnicowane produkty, których wspólnym mianownikiem są konopie. Oprócz możliwości zrobienia zakupów, targi to też okazja do rozmów z ekspertami, edukatorami i aktywistami. Przygotowano też strefę warsztatową i dla dzieci. Wstęp kosztuje 20 zł (jeden dzień) lub 30 zł (cały weekend). Wydarzenie potrwa od godz. 11.00 do 19.00 w sobotę i od 11.00 do 18.00 w niedzielę. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*