Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Sezon na imprezy w mieście się rozkręca. Widać to po liczbie wydarzeń zaplanowanych w ten weekend. Pogoda ma być już bardzo wiosenna, więc możliwe, że największy tłok będzie w parkach.

SOBOTA

Miejska Garażówka vol.11, pl. Andrzeja

Kolejna edycja miejskiej garażówki. Jak zapowiadają organizatorzy, w tej edycji nie ma ograniczeń. Można będzie sprzedawać i kupić wszystko z drugiej ręki, m.in. zabawki, książki, biżuterię, ubrania, małe agd, meble. Muszą to być rzeczy, które mogą jeszcze innym posłużyć. Jedyna zasada: ceny przedmiotów nie mogą być wyższe niż 100 zł. Oprócz kupowania, będzie można się również wymienić swoimi rzeczami z innymi uczestnikami. Poza tym zaplanowano kuchnię społeczną z poczęstunkiem od lokalnej gastronomi i jogę pod chmurką. Wydarzenie potrwa od 10.00 do 15.00. Więcej TUTAJ.

Głośno o książkach! – happening czytelniczy na pl. Kwiatowym

Na Rynku będzie można dostać za darmo książkę, ale trzeba najpierw głośno przeczytać jej fragment przez mikrofon. Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała różne książki – od literatury pięknej, poprzez książki kucharskie, poezję, Silesiana, aż po poradniki, książki dla dzieci i młodzieży a także literaturę obcojęzyczną. Dla mniej odważnych przygotowano literackie quizy. Wydarzenie jest organizowane z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Rozpocznie się o godz. 11.00 i zakończy o 13.00. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

Dzień Dobra na deptaku przy ul. Jordana (obok Wydziału Teologicznego UŚ)

Podczas Dnia Dobra Caritas chce podziękować wolontariuszom. W diecezjach w całej Polsce odbędą się pikniki, festyny, warsztaty, pokazy i koncerty. W Katowicach wydarzenie odbędzie się w niedzielę. W godz. 14.00-21.00 zaplanowano m.in. spotkania z Jasiem Melą i ks. Sebastianem Picurem. Zagrają TAU, ks. Kuba Bartczak. Będzie miasteczko dla dzieci, warsztaty foto i wideo, filcowania, malowania oraz rękodzieła i wiele innych. Więcej TUTAJ.

Singing Men of Texas, Katowice Miasto Ogrodów 

Wielkanocna trasa koncertowa po Polsce z przystankiem w Katowicach. The Singing Men of Texas to męski chór i orkiestra około 100 mężczyzn, którzy łączą muzykę gospel, tradycyjne pieśni kościelne i współczesne wątki pieśni uwielbienia. Wstęp wolny. Początek koncertu o godz. 18.00. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

SLAVNI – konwent kultury rodzimej, skansen w Chorzowie

Dwa dni ze słowiańską kulturą w Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”. Podczas konwentu będzie można zobaczyć prezentację grupowych walk wojowników słowiańskich, posłuchać koncertów zespołu Svita (sobota) oraz Śpiewnice (niedziela), które wykonują tradycyjne pieśni (w tym szamańskie) oraz inspirowane kulturą ludową. Na terenie skansenu spotkania z 13 znanymi autorami powieści słowiańskich. Na uczestników czekają też wykłady o kulturze rodzimej, warsztaty rękodzielnicze, gra terenowa dla rodzin. Dla chętnych przygotowano tor łuczniczy. Pojawi się też ponad 40 wystawców literackich i rzemieślniczych. Wydarzenie w sobotę i w niedzielę zaplanowano w godzinach 10.00-17.00. Udział w cenie biletu wstępu do skansenu. Więcej TUTAJ.

Street Food Polska Festival na Rynku

Już w piątek wozy z jedzeniem przyciągnęły duże zainteresowanie. Pozostaną na Rynku do niedzieli. Będą dania kuchni hiszpańskiej, amerykańskiej, węgierskiej, azjatyckiej i polskiej. Dania mięsne i wegetariańskie. Coś na słodko i słono. Zlot food trucków będzie czynny w godzinach 11.00-21.00 (sobota) i 11.00-20.00 (niedziela). Więcej TUTAJ.

Giełda minerałów, biżuterii i skamieniałości w Spodku

Wystawcy z całej Polski i z zagranicy pokażą cuda natury. Będzie można spotkać kolekcjonerów, rzemieślników, artystów i jubilerów. Na stoiskach goście Spodka znajdą różnego rodzaju minerały i kamienie szlachetne oraz ręcznie wykonaną biżuterię. Targi czynne będą w godz. 10.00-18.00. Bilety w cenie 18 zł (normalny) i 12 zł (emeryci, renciści, młodzież do 18. roku życia) można kupić TUTAJ lub na miejscu, w kasach. Bilet uprawnia do wstępu na wszystkie wydarzenia, które odbędą się w Spodku w tym terminie, czyli Giełdę Terrarystyczną oraz Festiwal Ezoteryki i Medycyny Naturalnej. Więcej TUTAJ.

Festiwal Azjatycki, Kawy i Piwa, Walcownia

Trzy wydarzenia w jednym miejscu. W Walcowni będzie można spróbować azjatyckich potraw, kawy z różnych zakątków świata, aromatycznych herbat i słodyczy. Pojawią się też wystawcy z rzemieślniczymi trunkami. Wszystkie wydarzenia odbędą się w godz. 12.00-20.00 (sobota), 12.00-18.00 (niedziela). Wstęp jest bezpłatny.


Tagi:

Komentarze

  1. Ewa 22 kwietnia, 2023 at 7:03 am - Reply

    Rzeczywiście się rozkręca, łomot do późnych godzin płynący z głośników ustawionych w samym centrum „metropolii”
    Piwne bary tamże i…. wieś tańczy i śpiewa!

Dodaj komentarz

*
*