Reklama

Warzywniak na Dąbrówce Małej został podpalony. Dobrzy ludzie próbują pomóc właścicielom

Marek Maj - jego warzywniak został podpalony.

Łukasz Kądziołka
Pan Marek wraz z żoną zostali pozbawieni środków do życia. Ktoś podpalił ich kiosk na Dąbrówce Małej, który prowadzili od kilkudziesięciu lat. Teraz chcą im pomóc mieszkańcy dzielnicy. Trwa zbiórka i będzie licytacja.

Od momentu pożaru życie pana Marka i pani Barbary zmieniło się całkowicie. Ogień zniszczył kiosk przy ul. Le Ronda, w którym codziennie sprzedawali warzywa i owoce. Mimo sporej konkurencji, ich warzywniak cieszył się dużą popularnością wśród mieszkańców. – Mam sentyment do ludzi, do klientów, mieszkańców Dąbrówki Małej. Bardzo duża trauma mnie dotknęła – mówi Marek Maj, właściciel warzywniaka w Dąbrówce Małej. Razem z żoną prowadzi ten interes od około 30 lat. W zeszłym roku już raz ktoś usiłował podpalić kiosk. 20 stycznia sprawcom się udało. Już teraz wiadomo, że było to celowe podpalenie. Podobno dwie osoby weszły do środka i podpaliły budkę od środka, używając bardzo dużo łatwopalnej cieczy.

Od tamtej pory nie państwo Maj nie mają możliwości handlowania. – Jestem bez środków do utrzymania, to było moje jedyne miejsce dochodu – mówi pan Marek. Krótko po tragicznym dla małżeństwa z Dąbrówki Małej pożarze w sieci pojawiła się zbiórka. To pomysł radnego dzielnicowego, Tomasza Babicza. Na razie za pomocą portalu zrzutka.pl udało się zebrać 4,6 tys. zł. To wszystko sprawia, że pan Marek odzyskał wiarę w odbudowę warzywniaka. Sam nie ma Facebooka, więc o internetowej zbiórce dowiedział się od innych. – Wszystko zrobię, żeby to odbudować. To będzie w dużym stopniu dla mnie odbudowa psychiczna – mówi. Teraz widzi, że jego warzywniak ma jeszcze szansę. Zbiórka jest dostępna TUTAJ.

To nie koniec wsparcia dla prowadzonego przez niego i jego żonę warzywniaka. Inny radny, Tomasz Hawryluk, postanowił zorganizować licytację. Wydarzenie było już przygotowane. Licytacja miała się odbyć w piątek, 13 marca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 (Szkoła Podstawowa nr 47). Jednak wszystko zostało odwołane zaledwie 2 dni przed planowaną licytacją. Powód jest taki, jak w przypadku wszystkich imprez. Mimo to radny zapowiada, że impreza odbędzie się tak szybko, jak będzie to możliwe.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*