Reklama

W Katowicach odbędą się Mistrzostwa Europy w siłowaniu na rękę

Marlena Wawrzyniak i Maciej Gralak, polski Mistrz Świata w Armwrestlingu Niepełnosprawnych

Szymon Kosek
Na specjalnych stołach zmierzy się ok. 900 zawodniczek i zawodników z 34 europejskich krajów. Zmagania będą trwać przez pięć dni. W biało-czerwonych barwach wystartuje m.in. 13-krotny mistrz Polski Mariusz Grochowski. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Mistrzostwa Europy w Armwrestlingu rozpoczną się we wtorek o godz. 9. Przez pierwsze dwa dni rywalizować będą juniorzy do 18 i do 21 lat oraz zawodnicy w kategoriach masters, grand masters i senior masters. We wtorek będą siłować się na lewą, a w środę na prawą rękę. W czwartek zmierzą się ze sobą osoby niepełnosprawne (prawa i lewa ręką). Gościem specjalnym tego dnia będzie Iwona Cichosz, Miss Świata Głuchych 2016. W piątek i sobotę do stołów zasiądą seniorzy. W ostatni dzień mistrzostwa odwiedzi Robert Burneika, znany też jako „Hardkorowy Koksu”.

Wśród 900 zawodników będzie 100 Polaków. – Kluby i zawodnicy dobrze się przygotowali, wystartuje wiele już utytułowanych osób – zapewnia Mariusz Grochowski, trener klubu Tytan Jaworzno, który również bierze udział w mistrzostwach. Oprócz niego Polskę będzie reprezentować Marlena Wawrzyniak, 9-krotna laureatka tytułu „Najsilniejszej Polki”. Pojedynki będą toczyć się jednocześnie na sześciu stołach, każdy do dwóch przegranych któregoś z zawodników. Zawodnicy będą startować w kategoriach wagowych od 55 kg wzwyż, co 5 kg.

Impreza odbędzie się w hali lodowiska „Spodek”. Wstęp bezpłatny.

 


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*