Reklama

W weekend kolejny raz staną mobilne punkty szczepień. Jeden w Parku Śląskim

Redakcja
To będzie kolejny weekend z mobilnymi punktami szczepień. W sobotę i niedzielę będzie można się zaszczepić w Ustroniu, a w niedzielę w Parku Śląskim.

Poprzednie weekendowe akcje pokazały, że jest zapotrzebowanie na tego typu inicjatywy. Odwiedzamy wpierw kurorty górskie, do których teraz w okresie przedwakacyjnym oraz wakacyjnym przybywa coraz więcej osób. Liczymy, że przy okazji zwiedzania mieszkańcy oraz turyści skorzystają z takiej okazji i bezproblemowo, bez wcześniejszego umawiania się, wejdą do punktu i się zaszczepią – mówi wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Mobilny punkt szczepień na rynku w Ustroniu będzie czynny w sobotę od 10.00 do 18.00, a w niedzielę od 11.00 do 19.00. Z kolei w najbliższą niedzielę, podczas odbywającego się na Stadionie Śląskim 67. ORLEN Memoriału Janusza Kusocińskiego, ponownie będą mogli zaszczepić się kibice oraz wszyscy, którzy tego dnia odwiedzą Park Śląski.

Punkt znajdować się będzie przed bramą nr 4. Czynny będzie 20 czerwca w godzinach 10.00-17.00. Tutaj również podawane będą jednodawkowe Johnson & Johnson. Ponadto, w obu miejscowościach, dzieci od 12 roku życia będą mogły przyjąć pierwszą dawkę szczepionki Pfizer.

Tydzień temu podczas akcji w Wiśle zaszczepiło się 240 osób, a w Raciborzu, przy okazji dwudniowego festynu na Zamku, szczepionkę przyjęło 385 mieszkańców, w tym 50 dzieci.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*