Reklama

W tym roku nie będzie w Katowicach centralnej procesji Bożego Ciała

Redakcja
Wprawdzie epidemia koronawirusa wyraźnie wyhamowała, to jednak zagrożenie nadal istnieje. Dlatego nie będzie w tym roku centralnej procesji Bożego Ciała w śródmieściu Katowic. Odbędą się za to mniejsze procesje, wokół kościołów.

Tradycyjnie, w dniu Bożego Ciała, w centrum Katowic odbywała się jedna procesja, która łączyła cztery parafie. Zaczynała się przed kościołem Mariackim, potem szła ul. Francuską do ul. Jagiellońska i docelowo do katedry Chrystusa Króla. Dzisiaj to parafie będą organizować procesje we własnym zakresie.

Przykładowo, w parafii pw. św. Piotra i Pawła przy ul. Mikołowskiej, procesja do czterech ołtarzy wokół kościoła odbędzie się o godz. 9:30.

Z kolei wokół katedry wierni przejdą przy okazji mszy św. o godz. 10:30, a w kościele Mariackim msza z procesją zostanie odprawiona o 9:15.

U ojców franciszkanów w Panewnikach wierni zgromadzą się na kalwarii przy stacji VII. Tam, o godz. 9:30 zostanie odprawiona msza św. Po niej odbędzie się procesja eucharystyczna na terenie kalwarii. Wyznaczone cztery kaplice różańcowe posłużą jako ołtarze.

Krótszą trasą niż zwykle przejdzie procesja w Nikiszowcu, która rozpocznie się po mszy św. odprawianej w kościele św. Anny o godz. 8. Wierni przejdą ulicami: plac Wyzwolenia, Zofii Nałkowskiej, Szopienicką, Krawczyka i wrócą do kościoła przez plac Wyzwolenia.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*