Reklama

W trakcie imprezy urodzinowej Katowic kierowcy rozjeżdżali trawniki. Niektórzy zostaną ukarani

Redakcja
Urodzinowa impreza Katowic w Dolinie Trzech Stawów dla niektórych zakończy się karą. Kierowcy ponownie niszczyli trawniki, a straż miejska wręczyła 2 mandaty.
W miniony weekend w Dolinie Trzech Stawów odbył się koncert urodzinowy. Katowice świętowały 157. rocznicę nadania praw miejskich. Impreza rozpoczęła się o 16.00 i zakończyła w nocy. Ponownie, jak zwykle przy okazji wydarzeń w tym miejscu, kierowcy parkowali gdzie się dało. A najbliżej imprezy dało się na przykład na trawniku wzdłuż ul. Francuskiej. Również na ul. Lotnisko i ul. Trzech Stawów niszczyli zieleńce. W krótkim czasie między 16.00 a 17.00 strażnicy miejscy interweniowali w rejonie Doliny Trzech Stawów 21 razy. W dwóch przypadkach wręczyli kierowcom mandaty w wysokości 50 zł i 100 zł. W pozostałych zostawiali wezwania mandatowe. Kierowcy, którzy znaleźli kartki za wycieraczką, będą musieli złożyć wyjaśnienia w siedzibie straży miejskiej. Wtedy strażnik podejmie decyzję o ewentualnym nałożeniu mandatu.
Jak informuje straż miejska, w miniony tydzień było 700 interwencji w związku z nielegalnie parkującymi kierowcami. Najczęściej stawali za znakiem zatrzymywania się i postoju (142 razy) lub zostawiali samochód na bramach wjazdowych, drogach rowerowych, chodnikach i przejściach dla pieszych (167 razy).

Tagi:

Komentarze

  1. MM 13 września, 2022 at 12:11 pm - Reply

    Widok ze zdjęcia – standard w każdy ładny weekend wiosną i latem. Zresztą jak samochodów tam nie ma to są po nich ślady.

Dodaj komentarz

*
*