Reklama

W Szopienicach powstają mieszkania nad Rawą

W Szopienicach powstaną trzy budynki mieszkanlne.

Ł. K.
W Szopienicach powstaje 45 nowych mieszkań o powierzchni od 40 d0 60 metrów kwadratowych. Przy ul. Obrońców Westerplatte staną trzy komunalne budynki z garażami. Mają być gotowe pod koniec przyszłego roku.

Wykonawcą prac jest katowickie Przedsiębiorstwo Budowlane Dombud S. A. Firma ma na swoim koncie realizacje budynków mieszkalnych, ale również użytku publicznego. Jest odpowiedzialna m.in. za nowy budynek ASP przy ul. Raciborskiej.

Na budowie w Szopienicach zostały już wykonane fundament. – Obecnie montowane są elementy żelbetowe ścian. W najbliższym czasie będą wykonywane stropy – mówi Grzegorz Dudek, kierownik działu technicznego w KZGM.

Nowe budynki przy ul. Obrońców Westerplatte 42-44 mają mieć cztery kondygnacje. Parter zostanie przeznaczony na garaże (łącznie będzie ich 39). W trzech blokach ma się znajdować 45 mieszkań, najwięcej będzie dwu i trzypokojowych (o powierzchni odpowiednio: 48,2 m kw. i 60,5 m kw.). Dwa z nich będą przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Powstanie też 9 lokali jednopokojowych (39,9 m kw.)
Jak zapewnia Grzegorz Dudek, od początku w harmonogramie prac nie zaszły żadne zmiany i budowa przebiega zgodnie z planem. Jeśli taki stan się utrzyma, to pod koniec przyszłego roku budynki zostaną oddane do użytku. W umowie z wykonawcą termin zakończenia robót ustalono na 15 września 2017. Następnie będzie on miał 2 miesiące na uzyskanie pozwolenia na użytkowanie obiektów.

Nowe bloki komunalne powstają na miejscu wyburzonych budynków m.in. hali sportowej (więcej o tym TUTAJ).


Tagi:

Komentarze

  1. Zbyszek 24 kwietnia, 2017 at 1:04 pm - Reply

    Macie może zdjęcia tej realizacji, aby zobaczyć jak prezentuje się na dzień dzisiejszy?

Dodaj komentarz

*
*