Reklama

W Szopienicach ktoś zamienił ławki w stertę desek

Fot. Rada Jednostki Pomocniczej nr 15 Szopienice-Burowiec.

Ł. K.
Niewiele zostało z ławek na jednym ze skwerów w Szopienicach. Zostały całkowicie zdemolowane. Miejskie służby już policzyły straty, a sprawą zajmuje się policja.

Na skwerze w Szopienicach zdarzały się już mniejsze dewastacje, ale takich strat jeszcze nie było. Ktoś zdemolował kilka ławek. Musiało to trwać dosyć długo, bo niewiele z nich zostało. Niektóre ławki wyglądają jak porąbane siekierą, a w niektórych deski zostały po prostu wyrwane. Do dewastacji doszło tuż obok głównej ulicy w Szopienicach, na skwerze Haliny Lerman. Zieleniec znajduje się pomiędzy ulicami Wiosny Ludów i Zamenhofa.

Prawdopodobnie wandal rozwalił ławki w nocy ze środy na czwartek. Wczoraj policja otrzymała kilka zgłoszeń w tej sprawie. Jedno z nich pochodziło od Zakładu Zieleni Miejskiej. Choć teren jest prywatny, to zajmują się nim miejskie służby. Straty zostały już policzone. Zniszczonych zostało siedem ławek, a koszt każdej z nich to 800 zł. ZZM w najbliższym czasie naprawi zniszczenia. Prawdopodobnie namierzenie sprawców nie będzie łatwe, bo w tym miejscu nie ma monitoringu. Policja apeluje, żeby wszystkie osoby, które widziały dewastacje, zgłaszały się do komisariatu policji w Katowicach.


Tagi:

Komentarze

  1. Krzysztof 26 sierpnia, 2019 at 2:07 pm - Reply

    Ktoś się wkurzył bo menele tam nagminnie spali.

  2. ss 23 sierpnia, 2019 at 8:13 pm - Reply

    na szopkach to norma jak dalej będą chronić tych co to robia to tylko ze szkoda dla siebie !!!

Dodaj komentarz

*
*