Reklama

W Supersamie zrobiło się zielono. Przebudowa dobiega końca

Redakcja
22-metrowa zielona ściana pojawiła się w Supersamie. To element przebudowy centrum handlowego, którą zaprojektowała pracownia Konior Studio. Supersam przekształcił się częściowo w biurowiec. Jednak najpopularniejsze sklepy zostaną, a strefa gastronomiczna ma być wygodniejsza.

Od dłuższego czasu Supersam to plac budowy. Prowadzone prace były widoczne nawet dla przechodniów z powodu rusztowań, które zajmowały chodnik na ul. Skargi. Jednak najwięcej nowości szykuje się w środku, gdzie kończy się właśnie przebudowa. Inwestycje związane są z częściową zmianą profilu działalności. Centrum handlowe będzie już bardziej centrum biurowo-handlowym. – Inwestor podjął decyzję o rozszerzeniu zakresu przebudowy. Oprócz stworzenia nowej powierzchni biurowej klasy A, metamorfoza Supersamu dodatkowo obejmie strefę food hall na poziomie -1, a także części wspólne w strefie handlowej, włącznie z remontem toalet – informuje Marta Wojtaś, koordynator ds. PR i marketingu w firmie Globalworth, która jest właścicielem Supersamu. Na pierwszym piętrze powstaje nowoczesna przestrzeń biurowa. Jej najbardziej wyeksponowanym elementem ozdobnym jest zielona ściana pomiędzy poziomami +1 i +4, która niedawno została odsłonięta.

Konstrukcja ma 22 metry wysokości i 15 metrów szerokości, a całość tworzy łącznie 7 tysięcy odpowiednio dobranych gatunków roślin. Zielona ściana jest wyposażona w nowoczesny, oszczędny system nawadniający, a rośliny są doświetlane specjalistycznym oświetleniem odżywiającym, wyposażonym w zegar sterujący. Jak zapewnia Globalworth, zielona instalacja ma właściwości zdrowotne. Powinna wpływać pozytywnie na samopoczucie, oczyszcza powietrze z toksyn i produkuje tlen.

Niebawem przebudowa dobiegnie końca. Wszystko powinno być gotowe na przełomie marca i kwietnia. Aktualnie właściciel negocjuje z firmami zainteresowanymi wynajęciem powierzchni biurowych w Supersamie.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*