Reklama

W środę kolejna dyskusja o osiedlu TDJ w pobliżu Muzeum Śląskiego

Redakcja
W środę odbędzie się publiczna prezentacja „Studium ochrony krajobrazowej obiektów Muzeum Śląskiego w Katowicach”, przygotowanego przez specjalistów z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Będzie to okazja do dyskusji na temat nowej inwestycji mieszkaniowej TDJ, która ma powstać na północ od muzeum.

Muzeum Śląskie zaprasza do udziału w spotkaniu, podczas którego odbędzie się debata o możliwościach podjęcia wspólnych działań na rzecz wypracowania spójnej, zrównoważonej koncepcji rozwoju architektonicznego obszaru sąsiadującego ze strefą kultury. Podczas spotkania zaprezentowane zostanie także „Studium ochrony krajobrazowej obiektów Muzeum Śląskiego w Katowicach”, zawierające analizę struktury wysokości zabudowy i topografii terenu w szerokim kontekście przestrzennym miasta.

W dyskusji udział wezmą Piotr Gerber, prezes Fundacji Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska, Filip Springer, reportażysta szczególnie zainteresowany architekturą i urbanistyką oraz  dr inż. arch. Klara Czyńska z katedry  Urbanistyki i Planowania PrzestrzennegoZachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, która kierowała zespołem przygotowującym „Studium ochrony krajobrazowej obiektów Muzeum Śląskiego w Katowicach”

Prezentacja odbędzie się 13 czerwca o godzinie 18.00 w siedzibie Muzeum Śląskiego w Katowicach przy ul. T. Dobrowolskiego 1, w sali audytoryjnej. Wstęp wolny.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*