Reklama

W sobotę zostanie otwarte pierwsze miejskie kąpielisko

Redakcja
Od kilkunastu dni działają już wodne palce zabaw, a 8 czerwca uruchomione zostanie kąpielisko Rolna. Na razie tylko na weekend. Na otwarcie pozostałych zewnętrznych basenów trzeba będzie jeszcze poczekać.

Pogoda w ten weekend ma być bardzo dobra. Słońce i temperatura powyżej 25 stopni Celsjusza to dobre warunki do wypoczynku nad wodą. Ten będzie możliwy na ORW Rolna (ul. Nasypowa 65). Weekend 8-9 czerwca będzie pierwszym, w którym będzie można wejść na basen. Na razie, Rolna będzie czynna tylko w soboty i niedziele. Dopiero 21 czerwca zostanie uruchomiona na stałe. Basen będzie czynny w weekendy od 10 do 18.

Bilety są w tym roku tańsze niż w ubiegłym. Wstęp dla osoby dorosłej kosztuje nie 16, a 14 zł, a dla dzieci, studentów, emerytów i rencistów – 7, a nie 8 zł. Dzieci do lat 7 płacą 1 zł. Dla posiadaczy Katowickiej Karty Mieszkańca jest zniżka w wysokości 50%.

Rolna będzie na razie jedynym basenem otwartym w tym sezonie. ORW Bugla zostanie uruchomiona 21 czerwca. Z kolei od 1 lipca czynne będą baseny przy ul. Gliwickiej i na Campingu 215.

Kąpieliska otwarte w Dolinie Trzech Stawów, na Stargańcu i Morawie przy Stanicy będą miały zapewnioną obsługę ratowników od 1 lipca do 1 września.


Tagi:

Komentarze

 1. grzegorz 11 czerwca, 2024 at 10:47 am - Reply

  Czyli jak sie ktos ze….a?

  • Oczekujący 12 czerwca, 2024 at 10:33 am Reply

   Zazwyczaj jest to jakiś bombelek przyprowadzony przez madkę 😀

 2. Oczekujący 11 czerwca, 2024 at 10:13 am - Reply

  W oczekiwaniu na pierwszy incydent kałowy.

Dodaj komentarz

*
*