Reklama

W sobotę ulicami Katowic przejdzie Marsz Równości

Redakcja
W sobotę o godz. 14 na ulice Katowic wyruszy Marsz Równości. Jego uczestnicy przejdą z pl. Sejmu Śląskiego przed pomnik Żołnierza Polskiego na os. Paderewskiego.

W tym roku, ze względu na ograniczenia pandemiczne, Marsz Równości oficjalnie odbywa się w formie 10 zgromadzeń, które wyruszą z pl. Sejmu Śląskiego, pl. Bolesława Chrobrego i sprzed Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Można się jednak spodziewać, że zgromadzenia szybko połączą się w jeden marsz. Ma on przejść ulicami: Jagiellońską, Kochanowskiego, św. Jana, Warszawską, Graniczną. Miejscem docelowym marszu będzie plac przed pomnikiem Żołnierza Polskiego.

W tym roku w marszu będzie jechać 6 platform z muzyką.

W czasie przejścia pochodu wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu.


Tagi:

Komentarze

 1. Katowiczanin 14 września, 2021 at 3:54 pm - Reply

  Nie jestem gejem ani lesbijką i chętnie się przejdę. A żyjącym w poczuciu zagrożenia katolom przypomnę historię. Oczywiście piszę o katolach, nie katolikach.

  10 największych zbrodni Kościoła rzymskokatolickiego

  1. Prześladowanie tzw. pogan: od chwili, gdy za sprawą Konstantyna Krk stał się religią panującą, przez kolejne 15 wieków prześladował wszystkich bez wyjątku innowierców; w ten sposób eksterminował całe narody. Całkowita zagłada dotknęła m.in. Prusów i Jaćwingów.

  2. Prześladowanie, tortury i mordowanie „heretyków” tj. chrześcijan ewangelicznych, m.in. krwawe łaźnie zgotowane waldensom, katarom, protestantom, noc św. Bartłomieja w Paryżu, czyli słynna rzeź 3 tys. hugenotów z podjudzenia papieża Grzegorza XIII.

  3. Potworne kampanie wojenne i eksterminacyjne zwane krucjatami, nie tylko przeciwko muzułmanom (ok. 1 mln ofiar), bo nawet przeciw katolikom (krucjata aragońska), gdy chodziło o pieniądze i wpływy.

  4. Święta Inkwizycja, czyli zbrodniczy system śledczo-sądowy; szacunki minimalne mówią o dziesiątkach tysięcy, a szacunki maksymalne o liczbie przekraczającej milion straceń.

  5. Wojny religijne: dziesiątki milionów ofiar – np. podczas katolicko-protestanckiej wojny trzydziestoletniej (1618–1648) na wielu obszarach Europy wyginęło ponad 50 proc. populacji.

  6. Prześladowania Żydów: od czasów Konstantyna na mocy kolejnych edyktów papieskich byli eksterminowani, traktowani jako niewolnicy i podludzie, okradani z majątków, pozbawiani potomstwa. W ciągu 15 wieków – ok. 10 mln ofiar.

  7. Eksterminacja Indian: po odkryciu Ameryki uznani przez Krk jako istoty bez duszy, a więc nie ludzie. W wyniku planowego wyniszczenia całych narodów (aby zrobić miejsce dla białej rasy) chrześcijańscy konkwistadorzy i misjonarze wymordowali ponad 70 milionów Indian. To największy holokaust w dziejach ludzkości.

  8. Poparcie niewolnictwa: Kościół rzymski nie tylko popierał niewolnictwo, ale też czerpał zyski z niewolniczej pracy. Bulla papieża Mikołaja V (styczeń 1455 r.) stwierdza, że niewolnictwo jest rzeczą właściwą i miłą Bogu.

  9. Wspieranie faszyzmu i dyktatur: wszelkie prawicowe dyktatury były miłe papiestwu; tym milsze, im dyktatura była silniejsza. Salazar, Franco, Hitler, Mussolini – wszyscy ci krwawi dyktatorzy mogli liczyć na względy Watykanu. Papież JPII nie ukrywał swoich sympatii do ludobójcy z Chile – gen. Augusta Pinocheta.

  10. Wykorzystywanie seksualne dzieci. W USA, gdzie wybuchła afera, co 20 ksiądz katolicki wykorzystywał seksualnie małych chłopców i dziewczynki. Przyjmuje się, że skala zjawiska molestowania seksualnego przez kler Krk dotyczy nawet 5 milionów dzieci.

 2. Wiesław 11 września, 2021 at 5:17 pm - Reply

  Fuj.

 3. Eap 11 września, 2021 at 1:54 pm - Reply

  Paderewa poiera tylko normalnych !!!! Stop lgbt !!!!

  • Pae 13 września, 2021 at 11:33 pm Reply

   Paderewa poiera tylko normalnych !!!! Stop homofobom !!!!

 4. Kris 11 września, 2021 at 10:59 am - Reply

  Niech se paradują geje po lesie

 5. Taki tam 11 września, 2021 at 7:53 am - Reply

  Nie żaden marsz równości tylko „parada gejów i lesbijek” tak ten marsz jest nazywany się na całym świecie. O równość to mogą walczyć ..biali heteroseksuslni katolicy .

  • kukura 11 września, 2021 at 9:23 am Reply

   A co jakaś krzywda sie katolom dzieje?

   • heniek 13 września, 2021 at 11:23 am Reply

    A nie dzieje się? Najwięcej zabijanyh z powodu światopoglądu na świecie jest właśnie Chrześcijan, a nie osób LGBT. Osoby LGBT mają takie same prawa w każdym zachodnim kraju jak wszyscy obywatele.

    • kukura 13 września, 2021 at 11:36 pm Reply

     Katole też mają takie same prawa w każdym zachodnim kraju jak wszyscy obywatele. W Polsce nawet większe niż przeciętny normalny obywatel, ale Polska to standardy mocno bliższe azjatyckim.

     • heniek 14 września, 2021 at 11:27 am Reply

      Tobie katolicy najwyraźniej przeszkadzają więc nie próbuj nikogo uczyć tolerancji.

 6. Hh 11 września, 2021 at 6:37 am - Reply

  Paderewa stop lgbt !!! Niechcemy dziwactwa w Polsce !!!

  • kukura 11 września, 2021 at 9:23 am Reply

   Paderewa popiera lgbt. Masz pan jakieś złe informacje.

Dodaj komentarz

*
*