Reklama

W śląskim ZOO powstanie ogród świateł

Redakcja
W połowie listopada w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym powstanie świąteczny ogród świateł. Przez 2 miesiące będzie można przejść ponad 2-kilometrową ścieżką wiodącą pomiędzy wybiegami zwierząt, przy której będzie kilka tysięcy świetlnych i multimedialnych atrakcji. Dodatkowo, zostanie zorganizowany świąteczny jarmark.

Christmas Garden Chorzów będzie czynny od 17 listopada 2022 r. do 15 stycznia 2023 r. prawie codziennie (poza 21 i 22 listopada, 28 i 29 listopada, 24 i 31 grudnia) w godzinach 17-22. Projekt będzie realizowany przez firmę Motionmusic z Bielska-Białej, która od ponad 20 lat organizuje m.in. festiwal MAYDAY w Spodku.

Jak zapowiadają organizatorzy, przygotowanie wystawy poprzedzą konsultacje. Na ich podstawie pracownicy ZOO podejmą niezbędne działania, które mają sprawić, że wystawa nie zakłóci życia zwierząt. Szyby ekspozycyjne pomieszczeń hodowlanych zlokalizowanych najbliżej ogrodu świetlnego będą zasłaniane w czasie uruchomienia oświetlenia. Również dźwięk wystawy ma dostać dostosowany do zwierząt, by nie generował dla nich dodatkowego stresu.

Realizacja świetlnych atrakcji nie wymaga użycia generatorów prądu, a do przemieszczania się po terenie parku będą używane melexy.

Christmas Garden to światowa marka stworzona przez spółkę DEAG Entertainment z siedzibą w Berlinie. Pierwszy świąteczny ogród świetlny miał swoją premierę właśnie w stolicy Niemiec w 2016 r. W 2021 r. format imprezy prezentowany był już w 18 lokalizacjach, w 4 różnych krajach Europy (w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii).

Wkrótce rozpoczną się prace instalacyjne i przedsprzedaż biletów.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*