Reklama

W pobliżu nowego osiedla w Bogucicach buduje się dyskont

Redakcja
Nowy dyskont niemieckiej firmy powstaje w Bogucicach. To będzie już ósmy sklep tej sieci w Katowicach. Najprawdopodobniej jest to związane z mieszkaniową inwestycją w okolicy.

O tym, że trwa budowa sklepu w Bogucicach mogli przekonać się już kierowcy. Utrudnienia na ul. Katowickiej są spowodowane prowadzonymi tu robotami drogowymi. Na skrzyżowaniu z ul. Wiązową powstaje rondo. To ono umożliwi dojazd do sklepu sieci Aldi. Docelowo rondo będzie skomunikowane z ul. Dobrowolskiego drogą poprowadzoną pomiędzy ulicami Kraszewskiego i Górną.

Jak informuje niemiecka firma, o inwestycji zdecydowała lokalizacja, która zapewni łatwy dla klientów. Można podejrzewać też, że chodziło o budowane w pobliżu nowe osiedle Pierwsza Dzielnica przy ul. Góreckiego. Sklep sieci Aldi przy ul. Wiązowej będzie już ósmym w Katowicach. Powierzchnia sali sprzedaży wyniesie ok. 900 m kw., a przy budynku znajdzie się parking na około 70 samochodów. Otwarcie ma się odbyć jeszcze w tym roku.


Tagi:

Komentarze

 1. P Śl 14 września, 2020 at 10:02 am - Reply

  Mnie bardziej ciekawi powstanie pierwszego Kauflandu, przy newralgicznym skrzyżowaniu. Ciekaw jestem jak długie będą korki w tej okolicy, bo to dość popularny market, jedyny w Katowicach.

 2. greta 14 września, 2020 at 9:24 am - Reply

  Bliżej do nowego marketu będą mieli mieszkańcy pobliskich 3 osiedli niż Nowej dzielnicy, sugerowanie czytelnikom przez autora swoich domysłów o decyzji o inwestycji z powodu powstania nowego,odległego osiedla jest nadużycie i szukaniem niezdrowej sensacji tam gdzie jej po prostu nie ma. Gdzie się podziało rzetelne dziennikarstwo !

  • fred 14 września, 2020 at 10:29 am Reply

   Pełna zgoda. Myślę, że Pierwsza Dzielnica miała tu małe znaczenie. Bardziej zaważyła tu dyskontowa pustynia w okolicy – Lidl albo na Józefowcu albo na pograniczu Zawodzia z Bogucicami. Biedronka – za kościołem, na wysokości cmentarza. A w okolicy mamy trochę bloków (całe osiedle Wierzbowa czy Wajdy).

Dodaj komentarz

*
*