Reklama

W parkomatach w Katowicach w końcu można płacić kartą

Redakcja
Pięćdziesiąt nowych parkomatów z możliwością zapłacenia kartą. Od dzisiaj kierowcy za pozostawienie auta w strefie płatnego parkowania w Katowicach zapłacą nie tylko monetami i kartą ŚKUP. Na razie tylko na ul. Wita Stwosza i ul. Ceglanej, ale pozostałe maszyny (z tych nowych) mają zostać uruchomione do 27 lipca.

Zgodnie z zapowiedzią, miasto uruchamia nowe parkomaty. Urządzenia pojawiły się na ulicach Katowic już w kwietniu. Jednak dopiero teraz kierowcy mogą zacząć z nich korzystać, ponieważ konieczne było uprawomocnienie się uchwały rady miasta w tej sprawie. W strefie płatnego parkowania w Katowicach i w utworzonej pod koniec zeszłego roku podstrefie na ulicach Wita Stwosza i Ceglanej jest łącznie 50 nowych maszyn parkingowych. Stare nie zostały zastąpione, po prostu miasto zwiększyło liczbę z 78 do 128 sztuk. W nowych parkomatach można płacić monetami i kartą ŚKUP, tak jak w tych używanych do tej pory. Nowością jest natomiast płatność zbliżeniowa kartą płatniczą. Posiadacze kart w telefonach czy zegarkach również mogą korzystać z tej opcji. Na razie stare maszyny nie umożliwiają zapłacenia kartą. Jednak ma się to zmienić we wrześniu. Wtedy też ma zostać wprowadzona płatność aplikacjami mobilnymi.

Kolejną zmianą w regulaminie poboru opłat za parkowanie w Katowicach będzie również zniesienie 14-dniowego terminu na wniesienie opłaty. Kierowcy będą musieli od razu zapłacić za postój w strefie płatnego parkowania. W przypadku stwierdzenia przez kontrolera, że pojazd stoi w strefie bezprawnie, pracownik MZUiM spisze protokół i za wycieraczkę włoży zawiadomienie dla kierowcy, który zostanie na jego podstawie obciążony opłatą dodatkową w wysokości 50 zł. Te przepisy muszą jeszcze przegłosować radni, co ma nastąpić w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Tagi:

Dodaj komentarz

*
*