Reklama

W niedzielę przez Katowice przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Potem będzie piknik w Parku Kościuszki

Redakcja
Po kilku latach przerwy przez Katowice przejdzie w niedzielę Marsz dla Życia i Rodziny. Hasłem tegorocznej edycji są słowa: „Zjednoczeni dla Życia, Rodziny, Ojczyzny”. W całym kraju odbędzie się około 50 takich wydarzeń.

Chcemy pokazać lokalnej społeczności, że rodziny są miejscem, gdzie znajdziemy wiele radości i dobra – nawet gdy dotykają nas trudności. Stąd też kolorowy i pokojowy pochód przez ulice Katowic. Silne małżeństwa i rodziny oraz szacunek dla każdego życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci, to wartości, z którymi wychodzimy do ludzi – mówi Katarzyna Malcharczyk, współorganizator tegorocznej edycji Marszu dla Życia i Rodziny w Katowicach.

Uczestnicy marszu ruszą sprzed katowickiej archikatedry po mszy świętej, która rozpocznie się o godzinie 12.00. Początek marszu zaplanowany jest ok. godziny 13.30. Uczestnicy przejdą na katowicki rynek m.in. przez ulicę Wita Stwosza, Kochanowskiego i Świętego Jana. Zatrzymają się w okolicy Teatru Śląskiego im. S. Wyspiańskiego, następnie przejdą do Parku Kościuszki przez (ponownie) ulicę Świętego Jana oraz ulicę Kościuszki. Na Łące Koncertowej pojawią się po około dwóch godzinach od wyjścia sprzed archikatedry.

W parku odbędzie się piknik. Atrakcje rozpoczną się o godzinie 15.30 i potrwają do 19.00. W strefie zabaw będą rozłożone dmuchańce, na które będzie można wejść za darmo. Będą animatorki oraz wolontariusze, którzy zajmą się zabawianiem dzieci. Na scenie muzycznej wystąpią się God`s Property i Agush Project. Zaplanowano też pokazy capoeiry (Arue Capoeira Katowice), mażoretek (Akcent z DK Ligota) oraz występ taneczny. Na pikniku będą też foodtracki.

Patronami honorowymi wydarzenia są abp Adrian Galbas oraz prezydent Katowic Marcin Krupa.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*