Reklama

W niedzielę odbędzie się tradycyjna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich

Redakcja
Po dwóch latach pandemicznych ograniczeń, w niedzielę 29 maja już „normalnie” odbędzie się tradycyjna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich. Wierni zgromadzą się w i przy sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej.

Mszy świętej przewodniczyć będzie i homilię wygłosi abp Jan Romeo Pawłowski z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej. Zgodnie z tradycją, męskie pielgrzymki do Piekar Śląskich mają miejsce w ostatnią majową niedzielę.

Do udziału w pielgrzymce zaprasza abp. Wiktor Skworc, który napisał: Bożej Opatrzności powierzymy osobiste intencje, przyszłość Górnego Śląska i naszej archidiecezji. Będziemy się modlić o dar pokoju w ludzkiej rodzinie, zwłaszcza w Ukrainie„.

Wierni w Piekarach będą się także modlić w intencji tragicznie zmarłych w czasie ostatnich katastrof w kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej górników oraz ich rodzin.

Program pielgrzymki:

8.00 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP;

8.30 – Modlitwa różańcowa. Litania za wstawiennictwem bł. ks. Jana Machy;

9.30 – Procesja z obrazem Matki Bożej Piekarskiej na Kalwarię. Powitanie pielgrzymów. Słowo społeczne abp. Wiktora Skworca, metropolity katowickiego;

11.00 – Msza św. pod przewodnictwem i z homilią abp. Jana Romeo Pawłowskiego z Watykanu;

13.45 – Godzina ewangelizacyjna ze św. Józefem i bł. ks. Janem Machą;

15.00 – Nabożeństwo majowe pod przewodnictwem i ze słowem abp. koadiutora Adriana Galbasa SAC.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*