Reklama

W metropolii powstanie pierwsza od wielu lat nowa linia tramwajowa

Grzegorz Żądło
Tramwaje Śląskie ogłosiły przetarg na budowę linii tramwajowej od pętli tramwajowej w Zagórzu do ronda Jana Pawła II w Sosnowcu. Budowa tego odcinka została obiecana niemal 40 lat temu, czyli w czasie kiedy powstała pętla tramwajowa w Zagórzu.

Nowa czterokilometrowa linia tramwajowa będzie biegła od dotychczasowej pętli tramwajowej poprzez dwupoziomowe skrzyżowanie z ulicą Braci Mieroszewskich. Po tą ostatnią ulicą zostanie wybudowany tunel. Następnie torowisko przetnie al. Wolności i ul. ks. F. Blachnickiego, a dalej pobiegnie wzdłuż ul. Białostockiej, by później skręcić w prawo i biegnąc obok al. Paderewskiego dotrze do ul. Rydza-Śmigłego. Pętla planowana jest na rondzie Jana Pawła II.

Poza przebudową i rozbudową układu torowego inwestycja obejmuje zaprojektowanie, przebudowę i rozbudowę układu drogowego ul. Braci Mieroszewskich (wraz z dojazdem do centrum handlowego Leclerc).

Projekt uwzględnia także wykonanie nawierzchni drogowych w torach, perony oraz dojścia do peronów, ekran akustyczny zmniejszający negatywne oddziaływanie torowiska tramwajowego na budynek mieszkalny posesji przy al. Wolności 18 oraz budowę wiaduktu drogowego w ul. Braci Mieroszewskich.

Wszystkie prace mają zakończyć się w ciągu 27 miesięcy od daty podpisania umowy.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*