Reklama

W MCK 5 tys. paczek z wielkanocnymi potrawami czeka na rozwiezienie

Jedną z potraw podczas wielkanocnej uczty dla wolontariuszy będzie polska wersja sushi.

Redakcja
Finał wielkiej wielkanocnej akcji w Katowicach. Posiłki są gotowe, ale nadal zostało wiele do zrobienia. Śniadanie wielkanocne po raz kolejny zostanie dowiezione do kilku tysięcy osób w metropolii. Nadal mogą zgłaszać się osoby chętne do pomocy.

Przez ostatnie dni dziesiątki osób pracowały, żeby po raz kolejny udało się przeprowadzić wielką akcję pod nazwą Metropolitalne Śniadanie Wielkanocne. W tym tygodniu Międzynarodowe Centrum Kongresowe zmieniło się w kuchnię i centrum logistyczne. W znajdującej się w podziemiach MCK kuchni wolontariusze, uczniowie szkół gastronomicznych i ekipa programu MasterChef przygotowywali ogromne ilości posiłków. Trzeba było ugotować setki litrów barszczu białego z kiełbaką i jajkiem oraz przyrządzić setki kilogramów sałatki jarzynowej. Między innymi to wyjedzie dzisiaj do domów osób potrzebujących, którzy na początku kwietnia mogli zgłaszać się przez specjalną infolinię. – Dzisiaj jest ten moment, do którego przygotowujemy się od 2 miesięcy. Ostatni tydzień był intensywny w kuchni i wszyscy jesteśmy zmęczeni, ale też cieszymy się, że w końcu dojdzie to do potrzebującego człowieka – mówi Sylwia Blacha z Fundacji Wolne Miejsce. Dodaje, że zawsze przygotowywany jest zapas jedzenia. Po to, żeby można było poczęstować bezdomne osoby, które po posiłki przychodzą bezpośrednio do MCK. W paczkach znajdą też pisanki, słodkości i życzenia.

Łącznie 5 tys. paczek trafi do samotnych i ubogich osób na terenie metropolii. Jednak pierwsze transporty z Katowic do innych miast już wyjechały. 7 tys. paczek wywieziono stąd m.in. do Warszawy i Kołobrzegu. O godzinie 16.00 wolontariusze, partnerzy fundacji i sponsorzy spotkają się na wspólnej uczcie w MCK. Skosztują m.in. sushi po polsku, czyli ze śledziem, ogórkiem kiszonym, serkiem i majonezem. Godzinę później, o 17.00 wyruszą transporty do sąsiednich gmin. Rozwożenie będzie kontynuowane w wielkanocną niedzielę, od godziny 7.00. Oprócz Katowic będą to m.in. Bytom, Chorzów, Zabrze czy Świętochłowice. Nadal mogą zgłaszać się chętni do rozwożenia paczek. Jeśli ktoś chce zostać wielkanocnym kurierem, to powinien zgłaszać się przez aplikację PZL (szczegóły TUTAJ), napisać na Facebooka fundacji (TUTAJ) lub wysłać wiadomość na adres: [email protected]


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*