Reklama

Są nowe stacje wypożyczania rowerów

Redakcja
10 nowych stacji rowerowych powiększyło system roweru miejskiego w Katowicach. Zwłaszcza dwie powinny cieszyć się dużą popularnością, bo do tej pory brakowało możliwości wypożyczenia po wyjściu z dworca.

Sezon rowerowy w Katowicach rozpoczął się 1 kwietnia. Do dyspozycji rowerzystów oddano 71 stacji. Jednak plan na ten rok to łącznie 107 stacji i ponad 800 jednośladów. Trwa rozbudowa systemu i w ostatnich dniach udało się firmie Nextbike uruchomić w Katowicach dodatkowych 10 stacji. Wśród nich są dwie, o które mieszkańcy wnioskowali w Budżecie Obywatelskim. To wypożyczalnie przy ul. Gallusa i obok skweru Walentego Fojkisa. Pozostałych 8 zostało zlokalizowanych w kilku innych dzielnicach.

Na os. Paderewskiego jest to Camping 215, w Brynowie u zbiegu ulic Mikołowskiej i Parkowej, na os. Odrodzenia w rejonie skrzyżowania ul. Radockiego z ul. Kostki-Napierskiego, na Wełnowcu przy Ośrodku Sportowym „Kolejarz”, przy rondzie Huchrackiego w Starych Panewnikach i trzy w centrum Katowic – na skwerze Przyjaciół z Miszkolca, na pl. Andrzeja oraz po drugiej stronie dworca, na . Szewczyka. Zwłaszcza te dwie ostatnie stacje to duża zmiana, nie tylko dla mieszkańców Śródmieścia, ale również dla przyjeżdżających do Katowic. Do tej pory, żeby przesiąść się z autobusu czy pociągu na rower lub na odwrót, trzeba było przejść na Rynek lub na pl. Miarki.

Oprócz nowych stacji, pojawiło się też 80 nowych rowerów. Łącznie do dyspozycji użytkowników City By Bike, są aktualnie 702 rowery oraz 86 stacji rowerowych.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*