Reklama

W Katowicach trener personalny odwiedza osoby 60+

Redakcja
W Katowicach trwa program, który ma rozruszać seniorów. Trudne czasy pandemii nie zachęcają do aktywności fizycznej, ale pomóc może trener personalny. W ciągu dwóch tygodni odwiedził już kilkanaście domów.

Na początku uderzyła mnie samotność osób starszych. Widać jak nasi seniorzy potrzebują kontaktu i zainteresowania – mówi Wojciech Klimczyk, jeden z trenerów dla seniorów z MOSiR Katowice, który w ciągu dwóch tygodni odwiedził ich kilkanaście razy. – Podopieczni mają dużo zapału, czasami nawet zbyt wiele, co przekłada się na złą technikę, wymagającą korekt i kolejnych powtórzeń. Dobrym pomysłem okazało się założenie z góry aż trzech wizyt u tej samej osoby. Dzięki temu mogę wychwycić błędy i zaproponować korekty – dodaje. W trakcie wizyt seniorzy ćwiczą pod okiem profesjonalisty i słuchają jego porad.

Projekt „Rozruszamy po covidzie!”  skierowany jest do zaszczepionych katowiczan powyżej 60. roku życia. Cieszy się sporym zainteresowaniem.

Poza tym MOSiR postanowił zmotywować do ćwiczeń również osoby, które na szczepienia jeszcze czekają. Dwójka trenerów, Małgosia i Kamil, przygotowało specjalny film pokazujący serię prostych ćwiczeń do wykonania w domu. – W Katowicach osób w grupie najwyższego ryzyka, czyli mających ponad 60 lat, jest aż 85 tys., czyli to prawie co trzeci mieszkaniec. Szczepienia więc potrwają jeszcze trochę czasu – mówi Michał Wojaczek, kierownik działu sportu i obsługi klienta w MOSiR. Film można znaleźć TUTAJ.

Nadal można też zgłaszać się do trenera dla seniorów. Zgłoszenia są przyjmowane pod numerem telefonu: 735 480 548. W projekcie „Rozruszamy po covidzie!” obowiązują poniższe zasady.

1. Wizyta nie może być traktowana jako zastępstwo rehabilitacji zleconej przez lekarza.
2. W pierwszej kolejności kwalifikowane do wizyty będą osoby zaszczepione przeciwko COVID-19 powyżej 60. roku życia.
3. W niektórych przypadkach możliwe będzie odmowa wizyty.
4. Wizyta jest bezpłatna.
5. Maksymalny czas obecności trenera to 60 minut. Możliwe będą 3 wizyty u jednej osoby.
6. Przed wejściem do mieszkania/domu trener będzie okazywał specjalną legitymację i zaświadczenie z MOSiR Katowice.
7. Wizyta może zostać odwołana lub przesunięta z przyczyn niezależnych od MOSiR.

Wizytę trenera MOSiR można zamówić pod numerem telefonu 735 480 548.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*