Reklama

W Katowicach będzie można na telefon zamówić odbiór elektrośmieci

Grzegorz Żądło
Od początku 2021 roku MPGK lub współpracująca z nim firma będzie bezpłatnie odbierać od mieszkańców Katowic elektrośmieci. Żeby pozbyć się lodówki czy pralki trzeba będzie tylko zadzwonić.

Obecnie każdy może w Katowicach osobiście zawieźć elektrośmieci do jednego z kilku Gminnych Punktów Zbierania Odpadów. Również sklepy, w których kupuje się nowy sprzęt, mają obowiązek odebrać ten zużyty i niepotrzebny.

Teraz jednak pozbycie się lodówki czy telewizora będzie znacznie prostsze. Wszystko za sprawą zmian w uchwale „w sprawie sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów„, którą niedługo przegłosują radni. Od stycznia 2021 roku rozszerzony zostanie w niej zakres usług świadczonych dla mieszkańców, właśnie o odbiór zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Jak to ma działać w praktyce? Mieszkaniec będzie musiał zadzwonić do Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej lub innej współpracującej z MPGK firmy i poprosić o wywiezienie sprzętu. Firma przyjedzie bezpośrednio do domu zgłaszającego. Odbierany będzie tylko kompletny sprzęt. Na jego zabranie MPGK będzie miało do 5 dni.

Usługa ma zacząć obowiązywać od 1 stycznia, ale ten termin może ulec zmianie. – Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną oraz konieczność poczynienia przygotowań do takiego odbioru, termin fizycznej realizacji usługi może nastąpić z pewnym opóźnieniem – informuje biuro prasowe UM Katowice.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*