Reklama

W Giszowcu mieszkańcy przejadą bez utrudnień. Dzisiaj otwarcie ul. Kolistej

Łukasz Kądziołka
Zmiany dla kierowców w Giszowcu. Z dużym opóźnieniem otwiera się jeden z węzłów na skrzyżowaniu dróg krajowych nr 86 i 81. To dobra wiadomość dla mieszkańców dzielnicy.

Powoli dobiega końca przebudowa skrzyżowania DK86 i DK81 w Giszowcu. Opóźniona o około dwa lata inwestycja powoli zbliża się do końca. Ostatnio pisaliśmy o tym, że zgodnie z ostatecznym harmonogramem prace powinny zakończyć się wraz z końcem wakacji, ale później jeszcze kilka miesięcy potrwają odbiory techniczne. Prace są jeszcze w toku. – Obecnie wykonawca realizuje prace wykończeniowe, między innymi trasowanie i malowanie oznakowania poziomego na jezdniach DK86, zagospodarowanie terenów przyległych oraz roboty drogowe na fragmencie ul. 73 Pułku Piechoty wzdłuż salonów samochodowych. Przed nami jeszcze likwidacja tymczasowego ronda na ul. 73 Pułku Piechoty wraz z tymczasowymi dojazdami do niego oraz finalnie wdrożenie docelowej organizacji ruchu, co oznacza udostępnienie wszystkich pasów ruchu na rozbudowanych jezdniach – mówi Agnieszka Dutkiewicz, z-ca dyrektora ds. budowy infrastruktury technicznej, Katowickie Inwestycje S.A.

Prace zakończyły się na krótkim odcinku drogi prowadzącym z i do dzielnicy. Chodzi o tzw. węzeł Kolista, czyli po prostu ul. Kolistą, która jest jedną z części węzła. To ważny fragment skrzyżowania, zwłaszcza dla ruchu lokalnego i mieszkańców Giszowca. Ta część węzła była w trakcie prac kilkukrotnie zamykana i otwierana. Dzisiaj węzeł Kolista został udostępniony kierowcom. Ponownie mogą oni korzystać z przejazdu z osiedla Giszowiec, a także z DK86 od strony Tychów, na osiedle przy ul. Kolistej. Jest też możliwy dojazd do skrzyżowania ul. Kolistej z ul. Karolinki i 73 Pułku Piechoty. Trasy  autobusów również nie będą już prowadzone objazdami.


Tagi:

Komentarze

  1. Artur 8 lipca, 2022 at 8:16 am - Reply

    A co z koszmarnymi nierównościami na nowiutkim odcinku 79 Pułku Piechoty?

    • Artur 8 lipca, 2022 at 9:52 am Reply

      73 Pułku Piechoty oczywiście miało być.

Dodaj komentarz

*
*