Reklama

W drugim przetargu na modernizację Stargańca oferty były jeszcze wyższe niż w pierwszym

Redakcja
Drugi przetarg na modernizację Stargańca i jeszcze wyższe ceny niż w pierwszym. Zakład Zieleni Miejskiej albo ogłosi kolejne postępowanie, albo miasto będzie musiało dołożyć do inwestycji.

Projekt modernizacji terenu wokół leżącego w Mikołowie stawu zakłada m.in. zagospodarowanie oraz umocnienie plaży wraz z zaadaptowaniem małego stawu na kąpielisko. Obecnie nie ma w nim wody, ale docelowo zbiornik będzie napełniany przez Katowickie Wodociągi wodą z sieci. Z kolei istniejący staw zostanie oczyszczony i zyska pomost. Będzie się on składał z dwóch części – stałej i pływającej, która będzie biegła równolegle do ścieżki pieszej.

Jeśli chodzi o ścieżki, to nowe zostaną utworzone w śladzie istniejących. Będą też nowe elementy małej architektury, jak altany piknikowe, ławki i leżaki miejskie. Nowością będzie boisko do siatkówki plażowej. Ponadto teren zostanie wzbogacony o domki dla owadów oraz tablice informacyjne i edukacyjne.

Projekt zakłada też utworzenie strefy małej gastronomii, czyli miejsce dla dwóch foodtrucków. W planach jest także montaż nowego oświetlenia solarnego oraz wymiana nawierzchni istniejącego parkingu przy wejściu na teren rekreacyjno-wypoczynkowy. Zaplanowano też nowe nasadzenia drzew owocowych, m.in. jabłoni, śliw czy wiśni oraz krzewów, traw ozdobnych i kwiatów.

Oferty w pierwszym przetargu na modernizację Stargańca można było składać do 30 czerwca. Z czterech chętnych firm, najtańsza była Geosolid Sp. z o.o. z Krakowa, która oczekiwała 6,338 mln zł. Co ciekawe, krakowska spółka zapewniała, że jest w stanie wykonać zadanie w 16 tygodni, podczas gdy inni oferenci przewidywali, że będą potrzebować 39, 43 i 48 tygodni.

W drugim przetargu (17 sierpnia) też wpłynęły cztery oferty i po raz kolejny najtańsza była Geosolid Sp. z o.o., która jednak zwiększyła swoje wymagania i zaoferowała ponad 6,8 mln zł. Dodatkowo wydłużyła czas realizacji prac z 16 do 36 tygodni.

Jeśli ZZM miałby wybrać którąś z ofert, to byłaby to ta najtańsza, która jednak przewyższa zaplanowany budżet o około 1,644 mln zł (5 155 940 zł). W grę wchodzi więc dołożenie pieniędzy z budżetu miasta albo unieważnienie przetargu i ogłoszenie kolejnego.

ZZM i tak zwiększył kwotę przeznaczoną na modernizację Stargańca, bo w pierwszym przetargu wynosiła ona 4,939 mln zł.

Ośrodek Starganiec obejmuje łącznie teren o powierzchni ok. 16 ha, skupiony wokół popiaskowego stawu o powierzchni ok. 3 ha.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*