Reklama

W Dolinie Trzech Stawów powstaną kolejne bloki

Dolina Trzech Stawów. Fot. archiwum.

G. Ż.
Grupa Murapol kupiła prawie hektarową działkę w Dolinie Trzech Stawów. Mają na niej powstać dewa budynki mieszkalne, w których znajdą się łącznie 243 mieszkania. Jest już gotowy projekt budowlany.

To właściwie wewnętrzna transakcja grupy. Do tej pory grunt (a dokładniej jego użytkowanie wieczyste) należał do Cavatina sp. z o.o., która ma 15,69% udziałów w kapitale zakładowym Grupy Murapol. Transakcja opiewa na kwotę 10 mln zł netto.

Działka, na której Murapol planuje budowę dwóch budynków, ma powierzchnię 0,9 ha i zlokalizowana jest u zbiegu ulic Granicznej i Pułaskiego. Łączna powierzchnia użytkowa planowanych mieszkań wyniesie 10,7 tys. m kw. Dodatkowo powstanie 369 miejsc parkingowych, które zostaną zlokalizowane w podziemnych halach oraz na parkingu zewnętrznym.

Teren, na którym powstaną budynki, znajduje się tuż przy jednym ze zbiorników Doliny Trzech Stawów. Na razie nie wiadomo kiedy rozpocznie się budowa. Wstępne nieoficjalne plany mówią o przyszłym roku.

To kolejna inwestycja Grupy Murapol w Katowicach. Obecnie spółka realizuje dwa projekty mieszkaniowe: Murapol Nowy Bażantów i Murapol Śląskie Tarasy. W przygotowaniu są inwestycje przy ulicach: Bytkowskiej, Karolinki oraz u zbiegu ul. Baildona i Bożogrobców. Łącznie w przygotowywanych projektach zostanie zaoferowanych ponad 2,8 tys. lokali o powierzchni użytkowej mieszkań wynoszącej prawie 120 tys. mkw.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*