Reklama

W czwartek ulicami centrum Katowic przejdzie procesja Bożego Ciała

Zdjęcie archiwalne.

Redakcja
W czwartek 30 maja ulicami centrum Katowic przejdzie główna procesja Bożego Ciała. Na czas przejścia wiernych, fragmenty poszczególnych ulic będą zamykane dla ruchu.

Tym razem Miejska Procesja Bożego Ciała będzie miała inną trasę niż zwykle. Przejdzie od katedry Chrystusa Króla do kościoła Przemienienia Pańskiego przy ul. Sokolskiej. Trasa zostanie poprowadzona ulicami: Powstańców, Wita Stwosza, Jordana, Mikołowską, Matejki, przez Plac Wolności i Sokolską.

Procesja rozpocznie się po mszy św., która zostanie odprawiona w katedrze o godz. 9. Zakończenie odbędzie się około godz. 12:15 przy ołtarzu przed kościołem Przemienienia Pańskiego przy ul. Sokolskiej.


Tagi:

Komentarze

 1. dan 29 maja, 2024 at 1:33 pm - Reply

  Czy w Katowicach też będą strefy wolne od Krzyża jak u Trzaskowskiego w Warszawie ? Byłoby nowocześnie, światowo, i w ogóle tak fajnie 😉

  • Mieszkaniec 29 maja, 2024 at 6:19 pm Reply

   Czy w kościele wisi godło Polski? Nie. To dlaczego w Urzędzie Miasta ma wisieć krzyż? Nie manipulujcie. Urzędnik nadal może mieć np. krzyżyk na łańcuszku, ale jako obywatel chce przyjść do Urzędu, a nie na plebanię. Jak nie widzicie różnicy, to przykro mi.

  • wuj pupa i kamieni krupa 29 maja, 2024 at 5:54 pm Reply

   Patrząc na to jak wiatr zawiał sołtysem, jest to bardzo prawdopodobne.

Dodaj komentarz

*
*