Reklama

W centrum Katowic oszukał seniora metodą na wnuczka. Nagrała go kamera monitoringu [ZDJĘCIA]

Redakcja
Policja opublikowała zdjęcia mężczyzny, który oszukał starszego mieszkańca Katowic metodą na wnuczka. Skłamał, że potrzebuje pieniędzy na kaucję, bo wcześniej śmiertelnie potrącił na pasach kobietę. Senior przekazał mu wszystkie swoje oszczędności.

8 kwietnia 2021 roku około godz. 10 do jednego z mieszkańców ul. Uniwersyteckiej zadzwonił mężczyzna podający się za jego wnuczka. Powiedział, że prowadził samochód bez prawa jazdy. Na dodatek, na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił człowieka, który zmarł. Oświadczył też, że potrzebuje pieniędzy na kaucję. Około godz. 12:35 do mieszkania seniora przyszedł nieznany mu mężczyzna, który zgodnie z ustaleniami telefonicznymi przedstawił się jako „Nowak”. Starszy pan, chcąc pomóc w uwolnieniu wnuczka, przekazał mężczyźnie wszystkie swoje oszczędności, czyli około 130 tysięcy złotych w walucie polskiej oraz euro. Pieniądze zawinął w jednorazową reklamówkę.

Wizerunek mężczyzny, który odebrał gotówkę, zarejestrował monitoring. Policja publikuje zdjęcia i prosi o pomoc w identyfikacji oszusta.

Świadkowie zdarzenia i osoby, które rozpoznają mężczyznę, proszone są o kontakt z policjantami z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Katowicach pod nr tel. 47 85 129 61, 47 85 125 55, 47 85 123 09 lub pod adresem e-mail: [email protected]


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*