Reklama

W budynku wydziału prawa UŚ stanęło pianino

Fot. Miasto Ogrodów.

Łukasz Kądziołka
Białe pianino trafiło do budynku wydziału prawa Uniwersytetu Śląskiego. Wcześniej przez długi czas można było na nim grać w Supersamie. Pianino to akcja promująca Miasta Muzyki UNESCO.

Białe pianina po raz pierwszy pojawiły się w Katowicach w 2016 roku. Od tamtej pory kilka razy zmieniały miejsca. Dotychczas znajdowały się m.in w centrach handlowych, na dworcu kolejowym i lotnisku w Pyrzowicach. Na lotnisku instrument nadal stoi w terminalu B. Drugi znajduje się w holu Miasta Ogrodów. Trzecie pianino właśnie zmieniło miejsce. Z Supersamu zostało przeniesione na wydział prawa i administracji UŚ.

PRZECZYTAJ TEŻ: Pianino na dworcu i w supermarkecie

Jak mówi Łukasz Kałębasiak z Miasta Ogrodów, rozmowy z Uniwersytetem Śląskim trwały zaledwie kilka dni. Uczelnia od razu była zainteresowana postawieniem instrumentu w jednym z budynków. Wybór miejsca za każdym razem należy do Miasta Ogrodów. Instytucja zdecydowała się na uczelnię, bo po prostu tam akcja jeszcze nie dotarła. Nigdy nie zdarzyło się, żeby któreś z miejsc nie było chętne na przyjęcie instrumentu. Za to zdarzyło się, że ktoś chciał uszkodzić pianino. Celowo próbował wlać klej do środka instrumentu. Jednak obyło się bez poważnych uszkodzeń. Akcja będzie trwała do odwołania. Na Uniwersytecie Śląskim pianino będzie stało przez kilka najbliższych miesięcy.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*