Reklama

Utrudnienia w Szopienicach. Ruszyła budowa wiaduktu kolejowego

Redakcja
Rozpoczęła się budowa wiaduktu kolejowego w Szopienicach. Prace na towarowej linii kolejowej potrwają przez kilka tygodni. W tym czasie kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami.

Ruszyła przebudowa wiaduktu kolejowego przy ul. Obrońców Westerplatte w Katowicach na linii 161 Katowice Szopienice Północne – Chorzów Stary. Korzystają z niej pociągi towarowe. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. prowadzą prace w celu utrzymania obecnych parametrów linii kolejowej wraz z odwołaniem ograniczeń prędkości. W ramach prowadzonych prac przewidziano budowę nowego wiaduktu kolejowego. Będą nowe podpory obiektu oraz odwodnienie. Położone zostaną nowe tory. Po zakończeniu zadania, usprawni się ruch pociągów i zwiększy bezpieczeństwo w ruchu drogowym i kolejowym. Po wiadukcie będą mogły kursować cięższe składy. Zostanie też poprawiona estetyka obiektu.

W trakcie trwania inwestycji konieczne jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu. W tym czasie ruch drogowy będzie się obywał wahadłowo. Ruch pociągów jest utrzymany i prowadzony po jednym torze. Utrudnienia potrwają od 1 kwietnia do 15 maja. Zakończenie prac planowane jest w połowie 2022 roku.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*