Reklama

Utrudnienia podczas Sylwestrowej Mocy Przebojów

Ł. K.
Drogi w rejonie Spodka zostaną zamknięte już wczesnym popołudniem, 31 grudnia. Utrudnienia związane z Sylwestrową Mocą Przebojów w Katowicach potrwają aż do odwołania przez policję. Kierowcy muszą przygotować się na objazdy, a uczestnicy imprezy będą mieli do dyspozycji dodatkowy parking.

W związku z sylwestrową imprezą przed Spodkiem kilka ulic w ścisłym centrum Katowic zostanie zamkniętych dla ruchu. Utrudnienia będą dotyczyły wszystkich dróg w rejonie Spodka i ronda im. gen. J. Ziętka. Samo rondo zostanie zamknięte dla ruchu. Podobnie jak al. Korfantego na odcinku od skrzyżowania z ulicami Misjonarzy Oblatów NMP i Katowicką aż do Rynku. Wyjazd z ulic Morcinka i Moniuszki będzie zablokowany. Duże ograniczenia zostaną wprowadzone również na ul. Chorzowskiej i al. Roździeńskiego. Drogi będą zamknięte od skrzyżowania z ul. Sokolską (wjazd do tunelu będzie możliwy) i z ulicami Dobrowolskiego oraz Dudy-Gracza. Aleją Roździeńskiego nie będzie się dało przejechać w kierunku centrum od Muzeum Śląskiego. Jednak jazda w przeciwnym kierunku (w stronę Sosnowca, Tychów i Mysłowic) będzie możliwa z ul. Uniwersyteckiej i ul. Olimpijskiej. Będzie się również dało przejechać na wprost z ul. Uniwersyteckiej do ul. Olimpijskiej. Samochody jadące ul. Moniuszki będą kierowane prosto, w kierunku ul. Piotra Skargi lub w prawo, w kierunku ul. Uniwersyteckiej. Natomiast dojazd do skrzyżowania ulic Katowickiej i Misjonarzy Oblatów będzie możliwy od strony ul. Ordona. Jak co roku, przejezdny będzie tunel pod rondem. Na głównych skrzyżowaniach Koszutki, a także ulicach: Uniwersyteckiej, Moniuszki, Góreckiego i Dobrowolskiego, ruchem kierować będą funkcjonariusze drogówki. Zmiany w organizacji ruchu mają obowiązywać od godziny 14 w niedzielę, 31 grudnia i potrwają aż do odwołania 1 stycznia.

Oprócz poruszania się w rejonie Spodka, duże problemy mogą być z zaparkowaniem podczas Sylwestrowej Nocy Przebojów. Najbliższe dostępne miejsca parkingowe znajdują się wzdłuż ul. Góreckiego, przy ul. Chełkowskiego (płatny), obok Uniwersytetu Śląskiego Na czas imprezy będzie też można skorzystać z parkingu obok cmentarza komunalnego przy ul. Murckowskiej. Z przystanku przy parkingu będzie kursować specjalna linia autobusowa S5. Kursy odbywać się będą co 20 minut w godzinach 18-21.30 (Sylwester) oraz od 1.20 do 4 (Nowy Rok).


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*