Reklama

Utrudnienia obok IKEA. Trwa remont kanalizacji

Ł. K.
Jezdnia na drodze pomiędzy IKEA i CH Agata zapadła się z powodu awarii kanalizacji. W tym tygodniu rozpoczął się remont. Wystapią utrudnienia w dojeździe do sklepów.

Dziura, która pojawiła się w jezdni w zeszłym tygodniu, miała mniej więcej metr średnicy. Robotnicy szybko ją zasypali. Okazało się, że powstała z powodu awarii kanalizacji. Dlatego, mimo, że droga należy do GDDKiA, remont na skrzyżowaniu prowadzą Katowickie Wodociągi.

Chodzi o drogę pomiędzy CH Agata a magazynem IKEA, zaraz za zjazdem z al. Roździeńskiego. Na razie odpompowano ścieki i zamontowano prowizoryczną kanalizację. – Mamy pozwolenie na zajęcie pasa ruchu do 1 czerwca. Ze względu na to, że prace są skomplikowane, remont może potrwać dłużej – mówi Agnieszka Jaszkaniec z Katowickich Wodociągów. Na razie nie wiadomo jak długo potrwają utrudnienia w tym miejscu. Przez cały czas trwania prac zablokowany będzie jeden pas ruchu. Jednak wjazd i wyjazd będzie możliwy drugim pasem. W trakcie weekendów remont będzie przerywany, ale odcinek pozostanie ogrodzony. Koszt prac to ponad 84 tys. zł.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*