Reklama

Utrudnienia w Sylwestra. Duże zmiany dla kierowców i mieszkańców os. Tysiąclecia

Łukasz Kądziołka
Utrudnienia z powodu Sylwestra na Stadionie Śląskim. 31 grudnia na drogach w okolicy Parku Śląskiego może być tłoczno. Zmiany będą odczuwalne najbardziej dla mieszkańców os. Tysiąclecia. Służby pojawią się na skrzyżowaniach już około południa.

Największy Sylwester w regionie wymaga dużych zmian w organizacji ruchu. Kierowcy i mieszkańcy muszą przygotować się na utrudnienia z powodu Sylwestrowej Mocy Przebojów. W zeszłym roku darmowa impreza na Stadionie Śląskim przyciągnęła ponad 40 tys. osób. Podobnie ma być w tym roku. Dlatego Katowice zdecydowały się ograniczyć wjazd na os. Tysiąclecia. Jak  zwykle przy okazji dużych wydarzeń w Parku Śląskim, również tym razem wprowadzony zostanie zakaz wjazdu na teren osiedla od strony ul. Chorzowskiej. Wyjazd z osiedla na ul. Chorzowską również nie będzie możliwy. Mieszkańcy będą musieli pojechać naokoło i skorzystać ze skrzyżowań od strony DTŚ-ki. Poza tym wzdłuż ul. Chorzowskiej, na odcinku od ul. Złotej do granicy z Chorzowem, zostaną wprowadzone dodatkowe zakazy zatrzymywania i postoju. Analogiczne oznakowanie zostanie wprowadzone na ul. Brackiej od Drogowej Trasy Średnicowej do ul. Chorzowskiej. Dodatkowo do znaków zostanie dołączona tabliczka T-24, czyli odholowanie pojazdu przed służby miejskie w przypadku naruszenia zakazu.

Na terenie Chorzowa również szykują się zmiany. Ograniczona zostanie możliwość skrętu w lewo z ul. Katowickiej w kierunku ul. Parkowej. Na odcinku od skrzyżowania Parkowej i al. Wojska Polskiego do ul. Gałeczki zamknięta dla samochodów ma być ul. Katowicka. Dodatkowo auta nie wjadą też na al. Wojska Polskiego. Zamknięty dla ruchu pojazdów zostanie również łącznik pomiędzy al. Wojska Polskiego i ul. Tysiąclecia (w Katowicach). Poza tym od godz. 23.30 ul. Parkowa będzie jednokierunkowa na odcinku od ronda obok sklepu Carrefour do skrzyżowania z ul. Kościuszki.

Zablokowanie wjazdów i wyjazdów pomiędzy ul. Chorzowską a os. Tysiąclecia zaplanowano około południa. Na każdym skrzyżowaniu pojawią się posterunki policji i straży miejskiej. Pozostałe zmiany w organizacji ruchu będą obowiązywały od godz. 18.00.Wszystko powinno wrócić do normy 1 stycznia, ok. godz. 2.00.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*