Reklama

Utrudnienia na Nikiszu. Najlepiej przyjechać na odpust autobusem

Redakcja
W niedzielę po rocznej przerwie ponownie odbędzie się Odpust u Babci Anny. W związku z wydarzeniem wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu w Nikiszowcu. Miasto zachęca do korzystania z komunikacji miejskiej.

W niedzielę w Nikiszowcu odbędzie się kolorowy odpust. Plac w sercu dzielnicy i dochodzące do niego uliczki wypełnią się stoiskami. O wydarzeniu pisaliśmy TUTAJ.

Organizacja imprezy wymaga zmian w ruchu i komunikacji miejskiej. 25 lipca, w godzinach od 10.00 do 20.00 całe osiedle Nikiszowiec, w tym ul. Nałkowskiej, objęte będzie zakazem wjazdu. Zakaz ten nie będzie dotyczył osób posiadających tzw. wjazdówki. Ścisły obszar Odpustu tj. ul. Nałkowskiej (od skrzyżowania z ul. Szopienicką), ul. Krawczyka, ul. Rymarska i Plac Wyzwolenia (od przejazdu kolejowego przy ul. Zamkowej) będą wyłączone z ruchu od godziny 5:00 do 24:00. Zakaz zatrzymywania się i parkowania na ul. Nałkowskiej będzie obowiązywał przez cały dzień 25 lipca.

Zmiany obejmą też komunikację miejską. Autobusy linii o numerach 72, 109, 292, 695, 920 i 930 będą jeździły innymi trasami. Więcej TUTAJ.

W celu ułatwienia dojazdu na wydarzenie uruchomiona zostanie specjalna bezpłatna linia autobusowa. Będzie kursować wahadłowo co 15 minut z katowickiego dworca, przez dworzec autobusowy przy ul. Sądowej i centrum przesiadkowe “Zawodzie”. Linia będzie kończyć bieg na przystanku Janów Zamkowa Skwer, skąd jest już blisko na odpust. Linia będzie kursować od 10.00 do 19.30 w kierunku Nikiszowca, a z Nikiszowca do centrum Katowic w godzinach od 10.35 do 20.20. Czas podróży to 20-25 minut. Organizatorzy zachęcają też do skorzystania z parkingów zlokalizowanych m.in. wzdłuż trasy przejazdu bezpłatnego autobusu oraz autobusów komunikacji miejskiej.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*