Reklama

Urzędy skarbowe rezygnują z kas. Nie będzie już można wpłacić i wypłacić pieniędzy w okienku

Redakcja
Śląska Krajowa Administracja Skarbowa zrezygnowała z obsługi kasowej w siedzibach urzędów skarbowych. Podatnicy w województwie śląskim nie zapłacą już podatku, nie otrzymają zwrotu nadpłaty w okienku w urzędzie skarbowym. Powodem jest coraz mniejsza popularność płatności w okienkach oraz wysokie koszty ich utrzymania.

Jak informuje KAS, w ostatnich latach znacznie wzrósł odsetek podatników, którzy rozliczają się z fiskusem przez internet, a co za tym idzie, również płatności dokonują za pośrednictwem systemu bankowości elektronicznej. Tym samym systematycznie spada liczba osób dokonujących transakcji przy tzw. okienku. Już w ubiegłym roku okienka kasowe zniknęły z części urzędów skarbowych. W tym roku zamknięte zostały punkty kasowe w pozostałych urzędach skarbowych na terenie województwa śląskiego.

Są one przenoszone na zewnątrz, do placówek pocztowych, bankowych, czy innych instytucji płatniczych. Jak przekonuje KAS, utrzymywanie wynajętej obsługi kasowej w siedzibach urzędów skarbowych stało się nieopłacalne..

Lista punktów kasowych obsługujących urzędy skarbowe na terenie województwa śląskiego dostępna jest na stronie www.slaskie.kas.gov.pl.


Tagi:

Komentarze

 1. AA 19 lutego, 2021 at 11:19 am - Reply

  Przypominam tylko, że wierzyciel (US) nie może odmówić przyjęcia całości lub części wierzytelności (w tym przypadku podatku).
  Juz parę lat temu były wyroki sądowe mówiące o tym że przedsiębiorca lub podmiot publiczny MUSI przyjmować płatność w gotówce w swojej siedzibie.

  Zapłata w punkcie kasowym przedsiębiorcy lub podmiotu publicznego różni się tym od zapłaty w „agencji bankowej” czy „okienku pocztowym” że świadczymy na rzecz innego podmiotu (poczta/bank)
  Wchodzą wtedy sprawy związane z terminami (wpłacisz w piątek – urząd otrzyma w poniedziałek)
  Zwłoka, kara, odsetki – słowa klucze 🙂

Dodaj komentarz

*
*