Reklama

Urząd zmienił Biuletyn Informacji Publicznej. Jest bardziej przejrzysty

Redakcja
Zakładki „dla obywatela” i „dla przedsiębiorcy”, czerwone akcenty kolorystyczne, a przede wszystkim bardziej czytelny układ treści. Urząd miasta zmienił wygląd Biuletynu Informacji Publicznej, w którym zamieszczane są m.in. informacje o działalności prezydenta, rady miasta, różnego rodzaju rejestry czy zamówienia publiczne. Modernizacja strony kosztowała 114 tys. zł.

Zmiana BIP była wewnętrzną inicjatywą Urzędu Miasta Katowice, zainspirowaną opiniami użytkowników i organizacji pozarządowych oraz zaleceniami z audytu wewnętrznego – informuje biuro prasowe UM Katowice.

Wśród zmian są m.in. dodanie trybu wysokiego kontrastu dla osób niedowidzących, dostosowanie strony do urządzeń mobilnych, nowa wyszukiwarka, dodanie modułu zarządzeń prezydenta z wyszukiwarką określonych zarządzeń i podniesienie poziomu zabezpieczeń strony.

BIP jest teraz bardziej przejrzysty. Na stronie jest więcej światła, litery są większe, przez co łatwiej jest znaleźć potrzebne informacje. Wygląd strony zdecydowanie różni się na plus od głównej domeny katowice.eu, która nie tylko jest mało czytelna i nieprzyjazna dla użytkowników, ale też np. zniekształca zdjęcia.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*