Reklama

Urząd miasta wybrał wykonawcę dwóch wodnych placów zabaw

Otwarcie wodnego placu zabaw w Dolinie Trzech Stawów.

Redakcja
W dwóch lokalizacjach na terenie Katowic powstaną wodne atrakcje. Podobne do tej, która została otwarta w ubiegłe wakacje w Dolinie Trzech Stawów. Budowa wodnych placów zabaw w Załężu i Piotrowicach powinna się rozpocząć za kilka tygodni.

Wodny plac zabaw w Dolinie Trzech Stawów został otwarty 1 sierpnia 2017 roku. Na otwarciu pojawiły się tłumy. Atrakcja obok os. Paderewskiego to pomysł z Budżetu Obywatelskiego. Całość kosztowała ok. 1,5 mln zł. Po sukcesie pierwszego wodnego placu zabaw urzędnicy podjęli decyzję o budowie kolejnych dwóch. Jeden powstanie przy Miejskim Domu Kultury w Załężu, przy ul. Gliwickiej, a drugi w Piotrowicach, u zbiegu ulic Biedronek i Radockiego.

Na inwestycje miasto chciało przeznaczyć niecałe 3 mln zł brutto. Teraz wiadomo, że wodne atrakcje w dwóch dzielnicach będą nieco droższe. Kilka dni temu wyłoniony został wykonawca. Budową zajmie się katowicka firma Transcom Sp. z o.o. Obydwa nowe wodne place zabaw mają być podobne do tego w Dolinie Trzech Stawów. Na ich wybudowanie wykonawca będzie miał czas do 30 lipca. Oznacza to, że atrakcje zostaną uruchomione, tak jak poprzednim razem, w połowie wakacji. Obydwa mają kosztować ponad 3,3 mln zł.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*